Свою першу персональну виставку в Національному художньому музеї України презентував черкаський художник Володимир Яковець. Яскравий представник українського постмодерну запропонував до уваги поціновувачів мистецтва відеодокументацію акцій 2000-их років, фотографії та живописні серії. Експозиція «Фрагменти» діятиме у столиці до кінця травня. Організатори сподіваються: за цей час усі спраглі до «високого» знайдуть вільну хвилину, аби побачити роботи художника, якому справді є, що сказати.
Марина Лук’яненко, кореспондент: «Черкаські діти-індіго в Києві. До столиці України їх привіз черкаський художник Володимир Яковець».
«Діти-індіго» – одна із живописних серій, які Володимир Яковець у рамках персональної виставки експонував у Національному художньому музеї.
Володимир Яковець, митець: «Сначала я отобрал нестандартных детей с интересной внешностью. Это были дети моих знакомых. А потом, конечно же, пофотографировал их. Начал непосредственную работу над полотнами».
Поряд із дитячими обличчями на стінах виставкової зали портрети дорослих – серії «Покоління», «Ідеал», «Віддзеркалення» та «Блакитна культура». На вільній від живописних робіт стіні – фотопроекція, що задокументувала найяскравіші моменти мистецьких акцій Володимира Яковця та групи «КонтраБанда». Серед учасників мистецького угрупування – художники Анна Алабіна, Гліб Вишеславський і сам Яковець. На свято до черкаського митця, окрім колег по «Банді», завітали відомі в Україні та за її межами критики та мистецтвознавці. Їхнє резюме таке.
Віктор Хаматов, президент Центру сучасного мистецтва «Совіарт»: «Персональная выставка в Национальном музее – это вершина творческой карьеры любого художника. Но я уверен, что Володя на этом не остановится. Он призван творить, творить и творить».
У тому, що покликання Володимира Яковця – «творити високе», переконана і матір художника Регіна Бронеславівна.
Регіна Яковець, мати художника: «С детства он говорил, что хочет стать художником. Когда все еще в песочнице сидели и игрались, он уже брал в руку кисть и очень уверенно говорил, что будет художником».
Досягненнями художника та визнанням його таланту на всеукраїнському рівні пишаються міські посадовці Черкас.
Валентина Шепецька, начальник управління культури та туризму МВК: «Дуже приємно, що роботи черкаського художника ми можемо споглядати у стінах Національного художнього музею України, що ми змогли сюди приїхати, аби підтримати Володимира Яковця. Це для нас дуже почесно. Сподіваємося, що це не остання виставка черкаського митця на такому рівні».
Оцінили доробок митця і столичні поціновувачі мистецтва.