додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Фашисти та червоноармійці “воювали” в селі Суботів

Фашисти та червоноармійці “воювали” в селі Суботів

0

Фашисти та «червоноармійці» зібралися нещодавно в селі Суботів. Це історичні реконструктори з усієї України з’їхалися на Чигиринщину, щоб провести генеральну репетицію Корсунь-Шевченківської битви. Усього –близько сотні осіб. Ці ентузіасти – не просто любителі постріляти та побігати у військових костюмах. Їхня діяльність містить ще й виховний момент – відновлення історичної пам’яті. Дух Великої Вітчизняної війни в наші дні відчули і кореспонденти ВІККА-НОВИН.

Військові команди, стрілянина, люди у формі фашистських і радянських солдатів. Ні, це не знімальний майданчик історичного фільму. Це українські рольовики-реконструктори проводять генеральну репетицію відтворення Корсунь-Шевченківської битви. Історична реконструкція для них – не просто цікаве хобі.
Віктор Лисюченко, учасник: «Нам просто цікаво цим займатись, незважаючи на те, чи є це виховна робота, чи не є виховна робота. Просто я бачу якісь позитивні наслідки цієї роботи. Ми просто молодь налаштовуємо згадати ці славні сторінки свого минулого».
Рольовики відтворюють найрізноманітніші історичні події: початок війни, оборона та визволення Києва, оборона та визволення Одеси. Серед реконструкторів – представники найрізноманітніших верств населення: від студента до директора підприємства. Киянин Віктор «у миру» займається нерухомістю. Нині представляє організацію «Честь і слава». Пригадує, що починалося все з простого ентузіазму.

Віктор Лисюченко, учасник: «Зібралась маленька купка однодумців. Спочатку німецькі піхотинці, потім з’явились інші люди, захотіли робити «червоних» піхотинців. Потім прикордонники з’явились, обросли, обросли. Це така справа, знаєте, як святкувати Новий рік. Ідете вдвох, потім утрьох, потім на ранок вас вже 100 душ».
Реконструктори серйозно підходять до справи. Вивчають архіви, історичні документи. Та чи не найголовніше – відтворити антураж. А це справа – не з дешевих. Середня вартість костюму – півтори тисячі гривень.
Микола Олександров, учасник: «Радянську форму зібрати не важко, ще багато залишилось з війни до цього часу. 70 років минуло. Ще на складах і форма є, і спорядження є».
Одна з найдорожчих частин образу – зброя. Тут і спеціально виготовлені муляжі, і справжні гвинтівки та автомати.
Євген Хауссер, учасник: «Найдорожче – це ось це. Вихолощена зброя під холостий патрон, але вона справжня. Такий МП стоїть 16 тисяч гривень».
За іронією, на суботівській реконструкції більше гравців у нацистській формі. Є серед них і черкащани. Представник черкаського клубу Євген Хауссер на цих зборах – німецький командир. Він жодним чином не підтримує ідеї фашизму, утім участь у «рольовках» допомагає йому зрозуміти психологію військових.
Євген Хауссер, учасник: «Уже перебуваючи на полях і маючи контакт із противником, я можу зрозуміти цих вояків німецьких, як їм діставалося».
Це була лише генеральна репетиція реконструкції Корсунь-Шевченківської битви. Основне дійство відбудеться в лютому. Тоді, обіцяють рольовики, у Суботові можна буде побачити справжні історичні баталії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version