додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Експерти зазначають: урожаю буде достатньо для забезпечення продовольчої безпеки країни

Експерти зазначають: урожаю буде достатньо для забезпечення продовольчої безпеки країни

0

33 мільйони тонн зерна намолотили аграрії цього року. Внутрішні потреби в продовольчому зерні складають 6 мільйонів тонн. Експерти зазначають: урожаю буде достатньо для забезпечення продовольчої безпеки країни. На великих оптових сільськогосподарських ринках і постійних ярмарках, українці можуть купляти продукти харчування. До того ж така внутрішня політика дозволить утримувати низьких ціни на них. Чи так це – перевіряли кореспонденти.

Оксана Марченко зараз у відпустці по догляду за дитиною. Жінка розповідає: грошей у сім’ї досить. Чоловік приносить зарплату та держава допомагає виплатами при народженні дитини. Хоча економити сімейний бюджет доводиться. Тому в її родині стежать за продовольчими акціями та скупляються на оптових ринках. Продовольчий кошик у подружжя оптимальний.

Оксана Марченко, домогосподарка: «В месяц я трачу на продукты 1000 гривен. Моя семья состоит из трех человек. Муж и маленький ребенок. Продукты в основном покупаю или в супермаркете, или на оптовом рынке».

Рекордний урожай для України – не новина. Питання завжди було в його збереженні. Саме цим займається сьогодні влада. У країні будують нові елеватори, овоче- та фруктосховища. Наприклад, на Львівщині левова частка інвестицій на їх будівництво – внутрішні.

Михайло Костюк, голова Львівської ОДА: «У сільське господарство 5 мільйонів доларів іноземних інвестицій і близько 300 мільйонів гривень внутрішніх».

Львівська область показова. Саме там на цьому тижні проходить інвестиційний форум. Бізнес активно цікавиться умовами вкладення грошей в сільське господарство області. Львівщина досі на 40-50% використовує продукти, які завозять із інших областей. Нинішня влада змінила цю ситуацію.

Михайло Костюк, голова Львівської ОДА: «Ми вбачаємо: збільшення виробництва в області – це стабілізація цін».

Губернатор упевнений: ціноутворення повинно мати зворотний зв’язок із виробником. За результатами продажу продуктів на оптовому ринку області фермери можуть планувати посіви на майбутній рік.

Михайло Костюк, голова Львівської ОДА: «Наш оптовий ринок «Шувар» збудував модель. Із малого центра оптової реалізації сільськогосподарської продукції переріс в індустріалізований ринок».

Про столичний досвід найкраще розповість Наталя Радченко – домогосподарка. Продукти закуповує на сільськогосподарських ринках і теж стежить за зниженнями цін. Жінка переконана: основа бездефіцитного сімейного бюджету – стабільні ціни.

Наталія Радченко, домогосподарка: «Цены стабилизируются сейчас, и для нас это очень хорошо. То, что в магазинах сейчас есть скидки, – это для народа очень хорошо».

Уряд обіцяє не допустити підвищення цін й утримувати стабільність. За словами Миколи Азарова, підвищення цін неможливе при будь-якому результаті виборів.

Оксана Марченко, домогосподарка: «В последнее время у нас цены стабильные. Это очень большой плюс. То есть, как бы рассчитываешь свой бюджет, и на каждый месяц ничего не прибавляется. Я считаю, что цены должны оставаться стабильными».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version