додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Ековійна: труїли бур’яни, а постраждали люди

Ековійна: труїли бур’яни, а постраждали люди

0

Ековійна на Чигиринщині. Жителі хутора Буда звинувачують ТОВ «Чигиринзерно» у порушенні норм обробітку полів хімікатами. Орендарі не попередили людей, що застосовуватимуть гербіцид. Тепер на отруєння скаржаться вісімнадцять хуторян. Всі з екопоселення. Кажуть, що санітарна зона у триста метрів до їхніх осель витримана не була. У конфлікті розбиралася кореспондентка ВІККА-НОВИН Ольга Скорик.

Землі довкола хутора Буда вже п’ять років як орендує ТОВ «Чигиринзерно». Рівно стільки ж тягнеться конфлікт із місцевими жителями. Чергова війна спалахнула через обробіток соняшника гербіцидом.
Валентина Ломако, жителька х. Буда: «Обробка цих полів проводилася 24 травня при високому вітрі в бік Буди. Від мого будинку відступили лише 190 м замість потрібних 300 – санітарної зони».
Саме через порушення норм застосування хімікатів на прилеглих до хутора полях, запевняють місцеві жителі, вони і потруїлися. Увечері того ж дня занедужала маленька Поліна.
Тетяна Драбеня, жителька х. Буда: «Одиннадцатимесячный ребенок рвал, и расстройство было. В течение недели было видно, что расстройство не прекращалось, появились синячки под глазами».
Згодом ідентичні симптоми проявилися і в дорослого населення хутора. Водночас нездужали 18 місцевих.

Вадим Шишкін, житель х. Буда: «У нас дочь беременная. У нее началось все с насморка, потом пошла кров носом, рвота, жидкий стул. Я тоже два дня пролежал пластом».
Власного лікаря на Буді немає. Фельдшер із сусідніх Мельників оглянув потерпілих тільки на п’ятий день хвороби.
Сергій Холод, завідувач ФАПом с. Мельники: «Симптоматики при мені ніякої не було, коли звернулися вони в суботу, то ніякої не було».
Екопоселенці пояснюють, що відразу знайти фельдшера їм не вдалося. Проте й до сільського голови вони звернулися лише пізно ввечері, на п’ятий день після обприскування полів гербіцидами. Чому очільник села не попередив людей про хімічну обробку заздалегідь, як того вимагає закон, відказує просто:
Анатолій Хоменко, сільський голова с. Мельники: «Не знав я, що буде обробіток соняшника гербіцидами».
В обласній санітарно-епідемічній службі запевняють: ніяких отруєнь, тим паче гербіцидами, на Чигиринщині не було. Жодних повідомлень на адресу санепідслужби не надходило.
Віталій Самотуга, головний державний санітарний лікар Черкаської області: «Факту отруєння немає. Ви поставили запитання щодо проблеми, яка не існує. Лікувально-профілактична мережа не інформувала, медична допомога нікому не надавалася. Це є об’єктивним критерієм відсутності отруєнь».
Жодних порушень під час застосування гербіцидів на Буді теж не було. У СЕС переконують: у складі комісії, що виїжджала на місце події, були і їхні фахівці.

Наталія Щербина, головний санітарний лікар Чигиринського району: «Коли вони робили вимірювання від коліс ТЗ до першого будинку, відстань була 300м. У санітарно-захисну зону вони вклалися».
Екопоселенці таким поясненням не вірять. Мовляв, комісія обійшла не всі садиби, наближені до поля. До хати Валентини Єгорівни взагалі не дійшли. Тому будяни націлені шукати правди у Президента. Листа до гаранта вони вже підготували.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version