додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Економ-пропозиція для освіти

Економ-пропозиція для освіти

0

Економ-пропозиція для освіти. Об’єднувати школи, тимчасово закривати групи в садочках та раціонально використовувати приміщення навчальних закладів, які пустують. Одним словом: шукати внутрішні ресурси для заощадження. Так збираються оптимізувати галузь освіти в Черкасах. Цьогоріч її недофінансували на 10 мільйонів гривень. У департаменті освіти мізкують про злиття 22-оїта 25-ої шкіл і11-ої та гуманітарно-правового ліцею. Думкою педагогів, дітей та учнів цікавилася Ірина Гришко.

Ірина Гришко, кореспондент: «Упродовж 14 років у цій будівлі працює два навчальних заклади: ГПЛ та єдина в місті російськомовна школа. Стіни одні, а адміністрацій дві -два директори, два завгоспи, два психологи тощо. Цьогоріч міська влада економить, тож розглядає варіант об’єднання шкіл».
Минулого тижня директор департаменту освіти та гуманітарної політики Ірина Топчій повідомила: на цьому заощадять 60 тисяч на рік. Утім питання об’єднання актуальне й з іншої причини: мовляв, ліцей надає освітні послуги краще, а результати ЗНО учнів 11-ої школи – низькі.
Лариса Гойколова, заступник директора з навчально-виховної роботи Черкаської ЗОШ № 11: «Я не можу таке підтвердити. Школа має достатній рейтинг серед ЗОШ міста. І наші діти посідаютьпризові місця на олімпіадахі конкурсах».
У більшості черкаських шкіл бракує учнів. Тут та сама ситуація. Проектна потужність обох закладів – 900 школярів, а навчається більше 700. У департаменті прогнозують: злиття дасть новий поштовх розвитку школи та зробить її привабливішою. Батьки учнів перспективою обурені. Вжей лист меру написали.

Василь Лупіна, дідусь учениці Черкаської ЗОШ № 11: «Проектна потужність школи – 425, а навчається 452. Ав ліцею 200 дітей не вистачає».
Черкасці побоюються, що внаслідок реорганізації російською мовою більше не викладатимуть.
Василь Лупіна, дідусь учениці Черкаської ЗОШ № 11: «Ми не знаємо істинної політики МВК».
Владці заспокоюють.
Ірина Топчій, директор департаменту освіти та гуманітарної політики МВК: «Про те, щоб закрити російськомовні класи, мова не йде. Навпаки, ми готові надати години для вчителів інших національностей».
Утім педагоги розуміють: якщо сьогодні ліцей на 80% україномовний, це вплине на мову викладання в об’єднаному закладі.
Лариса Посвалюк, учитель російської мови, голова профкому Черкаської ЗОШ № 11: «Це призведе до поглинання одного закладу іншим. Відповідно, ліквідації одного з них».
Керівництво обох закладів про плани департаменту знає лише від ЗМІ, втім важко уявляє собі об’єдання.
Лариса Гойколова, заступник директора з навчально-виховної роботи Черкаської ЗОШ № 11: «Я не бачужодної раціоналізації в злитті. У нас різні закладита різні завдання».
У ліцеї з8 по 11 клас поглиблено вивчають історію, правой англійську. Сусіди ж –у статусі звичайної ЗОШ, в якій, до того ж, навчають дітей 18 національностей.
Юрій Зімнін, заступник директора з навчально-виховної роботи Черкаського гуманітарно-правового ліцею: «Якщо говорити про просте злиття, то я в ньому сенсу не бачу. Як на мене, доцільніше перепрофілювати школу під спеціалізовану, а наш ліцей залишити в статусі закладу третього ступеня…».
Чимало ліцеїстів – колишні учні 11-ої школи. Втім діти зізнаються: спільної альма-матер не хочуть.
Андрій, учень Черкаської ЗОШ № 11: «Мені подобається колектив, учителі. Хочу, щоб усе залишалося, як є: там у них свої правила, своя “двіжуха”, а у нас своя…».
25-ту і 22-гу черкаські школи також можуть об’єднати. Рішення про це ухвалять на сесії міської ради. Освітяни переконані: оптимізація неминуча.
Тетяна Скорик, голова Асоціації директорів шкіл м. Черкаси: «Дітей не збільшується. Наприклад,у моєму мікрорайоні 68 дітей-першокласників, а на підготовчі курси ходить 110. Заклад відбирає контингент у іншої школи».
Через брак учнів серед шкіл – активна конкуренція. Тож випробування оптимізацією витримають найкращі. У департаменті освіти ж сподіваються всіма можливими заходами заощадити 850 тисяч гривень на рік.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version