Доля «інфекційки»

0

Колектив міської інфекційної лікарні занепокоєний подальшою долею закладу. Щороку в її стінах отримують необхідну допомогу тисячі пацієнтів. Причому не лише з Черкас, а й з усієї області. Справа в тому, що на Черкащині – це єдина інфекційна лікарня. Тепер її, як і решту медзакладів міста, збираються реорганізувати. Така потреба, нагадаю, виникла через недостатнє фінансування галузі. На потреби медицини в цьогорічному бюджеті бракує понад сімдесят мільйонів гривень. Як міська влада планує оптимізувати «інфекційку» – знає Вікторія Курченко.

У перервах між лікуванням хворих тут одна тема для розмов. Обговорюють подальшу долю лікарні. Версій уже назбиралося чимало.
Наталія Штепа, завідувачка дитячого відділення Черкаської міської інфекційної лікарні: «В газете «Місто» была публикация, что наше отделение будет переведено в состав 3-ей больницы. А по местному радио было объявлено, что наше отделение будет переведено в состав детской больницы».
Щороку тільки в цьому відділенні лікують понад півтори тисячі дітей. Пацієнти не лише з Черкас, а й з області. Інфекційна лікарня – єдина на всю Черкащину. У палатах тут стабільно по кілька осіб. Медики кажуть: у періоди спалахів інфекцій буває затісно.
Наталія Штепа, завідувачка дитячого відділення Черкаської міської інфекційної лікарні: «В идеале, если б у нас были боксы, боксы на 1-2 больных, – это было б приемлемо и для нас, и для наших деток. Но у нас рассчитаны еще 30 лет назад коечный фонд и боксы . Они рассчитаны на 3-4 больных».

Міський голова каже: більше місця відділенню було б у дитячій міській лікарні. Там саме звІльняться площі. Звідти до обласної дитячої лікарні незабаром переїдуть деякі тамтешні відділення.
Наталія Штепа, завідувачка дитячого відділення Черкаської міської інфекційної лікарні: «Нам нет места в детской больнице. Для того, чтобы быть в составе, нам надо специальное помещение, которое соответствовать санитарным нормам, то есть одностоящее здание с хлораторной обязательно. С вентиляцией индивидуальной».
Сергій Одарич наголошує: це неостаточне рішення, а лише один із варіантів оптимізації закладу. Є й менш болючі та фінансово затратні. Серед них – розділити «інфекційку» між двох кураторів.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Інший варіант – територіально лікарня розміщується тут, але адміністративно відділення доросле відходить до третьої міської лікарні, а дитяче відділення відходить в адміністративне підпорядкування до дитячої міської лікарні».
«Не різати» так лікарню – теж варіант, зауважують чиновники. Щоправда, для цього їй, як і решті медзакладів міста, треба надати статус «неприбуткового комунального підприємства». Колектив до реформування ставиться із насторогою. Заклад уже двічі реорганізовували.
Валентина Коробчанська, завідувачка дорослого відділення Черкаської міської інфекційної лікарні: «Да, умови покращилися. Вибачте, про такі умови ми могли тоді тільки думати, мріяти. Але скоротилися ліжка».
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «У цьому році в Черкасах – хочемо ми чи не хочемо – має відбутися достатньо серйозна реформа в галузі охорони здоров’я. Пов’язано з тим, що відбуваються зміни на обласному рівні».
Що робити з «інфекційкою» – міська влада обіцяє остаточно вирішити за кілька тижнів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version