Петро І, Катерина Олексіївна та Єлизавета Петрівна, Михайло Ломоносов, Олександр Суворов, Наполеон Бонапарт, Лев Толстой, Григорій Распутін та інші відомі історичні персонажі оселилися у черкаському художньому музеї. Воскові фігури цих та інших людей, які так чи інакше причетні до таємниць царської сім’ї, привіз на огляд черкащанам Санкт-Петербурзький музей воскових фігур. І хоча цим експонатам вже більше 20 років, вони і досі мають вражаючий вигляд. Родзинка цьогорічної виставки – історично відтворена, а від того і цілком реалістична картина розстрілу царської сім’ї.
Алевтина Коношок, менеджер виставки: «Рост Петра первого был 2,04 см, а размер ноги – 38 см, вот такой он был нескладный юноша…»
Ці та інші цікаві факти про осіб королівської крові може дізнатися кожен, хто завітає до кімнати, де у воскові завмерла історія. Усі фігури виконані у повний зріст. Коштує одна – від 2 до 5 тисяч доларів. На створення ж такої точної копії людини потрібно 14 фахівців та три місяці.
Олена Зубаревич, менеджер виставки: «Натуральные волосы, которые покупаются в парикмахерской, глаза – это протезы из института Федорова, которые заказываются специально под фигуру. И зубные протезы – тоже все натуральное».
Олена Зубаревич, менеджер виставки: «Именно на эту выставку Романовых костюмы шили на Ленфильме, потому что это исторические костюмы, должны быть именно той епохи».
Ця виставка – найстаріша, але водночас і найпопулярніша у колекції Санкт-Петербурзького музею воскових фігур. Їй вже за 20. Утім, завдяки дбайливому догляду та обережному транспортуванню – має презентабельний вигляд. Ще один секрет «вічної молодості фігур» у тому, що вони розбірні.
Олена Зубаревич, менеджер виставки: «Воск съемный, специально упаковывается, хрупкий очень, тряска на него влияет… Поэтому фигурки раздевают, разбирают».
Родзинка цьогорічної виставки – емоційна та аж занадто реалістична картина розстрілу царської сім’ї. На кількох метрах експозиції застигла жахлива і кривава, але від того не менш реальна історія.
Алевтина Коношок, менеджер виставки: «В ніч з 16 на 17 липня 1918 року прийшли чекісти, розбудили сім’ю, вивели їх у підвал дому, Юровський, який керував цим розстрілом, потім і розказав подробиці цієї історії».
Всього на виставці представлено 40 історичних воскових фігур, які так чи інакше причетні до таємниць царської сім’ї.