Дитячу міську лікарню удосконалюють. Після відкриття обласної, ліжок там поменшало вдвічі, натомість умови перебування пацієнтів покращили. Сьогодні в палатах уже не по п’ятеро, а по двоє дітей. Заклад має сучасний харчоблок, відремонтовані відділення, необхідне обладнання. Та головне, зазначає головний лікар Володимир Борисенко, – репутацію фахівців, які там працюють. Щоправда, половина кадрів – пенсіонери, ще чверть – скоро ними стануть. Продовжить Ірина Гришко.
Володимир Борисенко керує лікарнею вже 4 роки. Каже: ладен сперечатися з кожним, хто пліткуватиме про безлад у ній. Проблем, звичайно, вистачає. І кадрових, і матеріальних. Та за останні кілька років відділення капітально відремонтували. З 290 ліжок у міській лікарні лишилося 150. Решта – перейшли в обласну. Завдяки цьому маленьким пацієнтам нині тут комфортніше.
Володимир Борисенко, головний лікар Черкаської міської дитячої лікарні: «Ми розвинули денний стаціонар до 80 ліжок, а було 40. Зараз ми покращили умови перебування і в палатах (максимум по двоє дітей)».
Влада, спонсори та самі медики докладають неабияких зусиль, аби лікарня ставала сучаснішою. Хто перебуває в ній сьогодні, на умови не скаржиться.
Тетяна, мама пацієнта: «Медперсонал хороший, вікна нові, тепло, харчування, як удома».
Торік за кошти міста й області тут реконструювали харчоблок і придбали обладнання до нього, освоївши майже мільйон гривень. Сьогодні готувати тут, кажуть кухарі, – одне задоволення. На харчування маленьких пацієнтів та їхніх батьків держава виділяє всього 5 грн. на день. Аби меню було повноцінним, керівництво медичного закладу залучає підприємців області, які закуповують або постачають продукти. Так, реальна вартість раціону в лікарні сягає від 8 до 16 грн.
Пишаються тут і оновленим приймально-діагностичним відділенням. Востаннє ремонт у ньому робили 12 років тому. З міського бюджету на його стіни витратили більше двох мільйонів, спонсори допомогли з меблями та інвентарем. Останніх завідувачці відділення довелося шукати самостійно. Вона працює тут 23 роки, тож щиро вболіває за долю закладу.
Валентина Губенко, завідувачка приймально-діагностичного відділення: «Дуже допомогла ОДА з ремонтом, а тут спонсори у відділенні допомогли: придбали меблі, м’який інвентар, кондиціонер».
Загалом, розповідають у мерії, у 2010-му медичну галузь профінансували всього на три мільйони, цьогоріч – на сім.
Віктор Беззубенко, перший заступник міського голови м. Черкаси: «Галузь отримала цього року, як ніколи. Звичайно, це недостатній рівень».
Наступного року, запевняє перший заступник міського голови Черкас Віктор Беззубенко, на потреби медицини виділять ще більше коштів. Адже охорона здоров’я – пріоритетний напрямок роботи нинішньої влади.