Депутати хочуть перевірити роботу міського інформаційно-розрахункового центру. Для цього виконком вирішив створити спеціальну комісію. Ініціатором виступив секретар міськради Олександр Радуцький. Бо переконаний: черкасці переплачують за послуги підприємства. Натомість директор "МІРЦу" запевняє: ніяких махінацій вони не чинять. У ситуації спробувала розібратися Ірина Малюкова.
Міський інформаційно-розрахунковий центр, або ж ТОВ "МІРЦ", ось уже шість років обслуговує черкасців. Зокрема, складає і розсилає квитанції на оплату комунальних послуг. От тільки секретар міськради стверджує: за сервіс тут беруть зависокі відсотки. А прибутки, на його думку, кладе до кишені директор "МІРЦу", депутат міськради Олег Ліходькін.
Олександр Радуцький, секретар міськради: "Я порахував, що якщо взяти ці кошти за шість років, що існує "МІРЦ". Якщо взяти ці кошти, а це виходить, якщо 6 помножити на 2,8, то близько 15 мільйонів. То можна було б за ці шість років зробити 20 дитячих садочків. Поставити там склопакети".
На підприємстві це заперечують. Кажуть: усі прибутки йдуть на заробітні плати штату, утримання технічної бази, кур’єрську доставку квитанцій. Дорогим є й унікальне програмне забезпечення. Бо ж "МІРЦ" обслуговує одразу декілька комунальних підприємств: три СУБи, "Теплокомуненерго", ТЕЦ та "Черкаську службу чистоти".
Олег Ліходькін, директор ТОВ "МІРЦ": "Ми за 9 місяців отримали мільйон 920 тисяч гривень доходу. Прибуток наш складає 180 тисяч. Багато чи мало – це питання риторичне. Бо сьогодні один сервер, щоб його оновити/купити новий, коштує 100-120 тисяч гривень. І заробивши прибуток за рік, ми його вкладаємо в розвиток нашої матеріально-технічної бази".
Секретар міськради твердо стоїть на своєму. Олександр Радуцький ініціює створення аналогічної "МІРЦу" структури, але комунальну. Щоб гроші за послуги вона спрямовувала в бюджет. Та на "МІРЦі" заявляють: це не матиме сенсу. Вартість матеріально-технічної бази підприємства меншою не стане.