Політичне танго черкаських депутатів. Очікуваного рішення щодо введення в Україні надзвичайного стану депутати Черкаської облради на позачерговій сесії не ухвалили. Натомість регіональна більшість в облраді підтримала європейський курс Президента Віктора Януковича та засудила неадекватні дії міліції з побиття мирних громадян.
Вхід до сесійної зали охороняють невідомі молодики в цивільному спортивної зовнішності. На сесію Черкаської облради з’їхалися представники всіх районів Черкащини. Депутатів хоч і не повна зала, та кворум є. Питання лише одне: про звернення обласної ради до Президента України та жителів Черкаської області з приводу суспільно-політичної ситуації у країні. За чутками, народні обранці мали звернутися до Президента Віктора Януковича, щоб він увів у державі надзвичайний стан. Тон усьому засіданню задав голова облради Валерій Черняк.
Валерій Черняк, голова Черкаської обласної ради: «Нагадаю присутнім слова Глави держави, які він висловив у своєму зверненні ще напередодні Вільнюського саміту. Альтернативи побудови суспільства європейських стандартів в Україні немає. У нас ніхто не вкраде мрію про Україну рівних можливостей».
Оскільки більшість в обласній раді регіональна, то всі депутати-регіонали підтримали європейський курс Президента та засудили Євромайдан.
Наталя Горбенко, депутат Черкаської обласної ради: «Так звані мирні акції, які сьогодні відбуваються під приводом опозиції, демонструють її далеко неєвропейське обличчя».
Сергій Осадчий, депутат Черкаської обласної ради: «Революція? Для чого це робити? Європа таку Україну не жде».
Водночас звірячі дії міліції вони підтримати не могли. Тож не соромилися їх засуджувати із трибуни.
Анатолій Кузьмінський, депутат Черкаської обласної ради, ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Як тільки вночі дзвінок телефонний, то, поки мені скажуть чого, серце кров’ю обливається, думаю, що з ким трапилося. Чи не привезли когось звідкись із проломленою головою. Я думаю, що те, що трапилось, заслуговує належної оцінки».
Депутати від опозиції обурювалися, що їм не надають слова для виступу. Коли ж їй надали слово, депутат від фракції «Батьківщина» Наталія Старікова наголосила на тому, що для запровадження надзвичайного стану в Україні немає необхідності. Опозиціонери зачитали свій варіант звернення, яке мала ухвалити сесія. Воно не відрізнялося від вимог київського Євромайдану.
Анатолій Бондаренко, депутат Черкаської обласної ради: «Ми вимагаємо, щоби кожен із учасників поніс відповідальність перед законом, Конституцією та громадянами, щоби кожна посадова особа та керівник правоохоронних органів області, які відповідали за делегацію «Беркуту» від Черкащини, були звільнені з посади та понесли відповідальність за всіма вимогами законодавства. Міністр Захарченко має понести відповідальність перед народом України».
Депутат Любов Майборода вийшла з плакатом «ГКЧП не пройде».
Любов Майборода, депутат Черкаської обласної ради: «Ви – це пережиток минулого. Тому вам не потрібен ні Євросоюз, ні євроінтеграція. 80% черкащан голосували за опозицію. Тому саме те, що говорив Бондаренко, – це є думка черкащан».
Депутатка від опозиції Валентина Коваленко порадила депутатам-регіоналам скласти партквитки та не підтримувати злочинну владу.
Валентина Коваленко, депутат Черкаської обласної ради: «Моя пропозиція – із партії регіонів нехай би вийшли ті люди, які не згодні з діями Президента. Бо самі регіонали не раз казали, що не знали, що Президент не підпише».
Та її ніхто не послухав, як і звернень опозиційних депутатів. Зрештою, крапку в дебатах поставив Сергій Тулуб.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Я особливо вдячний тим депутатам, а їх тут більшість у цій залі, за те, що вони підтримують курс Президента на євроінтеграцію».
Депутати обласної ради ухвалили рішення про звернення до Президента України та жителів Черкащини. Його зміст зводиться до того, що депутати Черкаської облради підтримують державну політику, спрямовану на наближення рівня життя громадян України до європейських стандартів. Також усім політикам запропонували сісти за стіл переговорів. А жителям Черкащини побажали бути стриманими, розсудливими й толерантними.