додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Депутат без округу, чи округ без депутата. Яка доля у нічийних районів?...

Депутат без округу, чи округ без депутата. Яка доля у нічийних районів? (ВІДЕО)

0

Майже два десятки черкаських округів залишилися без депутатів. А отже – без опіки, роблять висновок черкасці. Бо дотепер за будь-яких нещасть відразу звертались до місцевого "батька". На виборах за кандидатів голосували, а от чому "осиротіли" – Яна Федоровська розповість.

Свого керманича в ім’я люди не знали, але за допомогою бігли. 41-й округ на Митниці після цьогорічних виборів лишився без "батька". Точніше – без депутата. Залишені без покровителя виборці не знають, до кого тепер їм звертатись з проблемами району.

У Черкасах понад 40 % округів тепер без представника у міськраді. Натомість, кілька мають по 2-3 переможця. У комітеті виборців пояснюють: це через законодавчі нововведення. Цьогорічні вибори проходили за змішаною пропорційно-виборчою системою із преференціями та внутрішньопартійною конкуренцією. Такі заходи зменшили прямий підкуп голосів, як було дотепер.

Максим Михлик, голова Черкаської обласної організації КВУ: "Кандидат просто скуповував собі округ, чи майданчиками, лавочками, продуктовими наборами, іноді просто грошима. І, відповідно, люди, не задумуючись про те, навіщо це депутат робить, за нього голосували. Тепер відповідно, щоб обратися треба було дві умови: відома партія і діяльність кандидата на окрузі"

Що більше кандидат має голосів, то вище стає в рейтингу партії. Але його перемога напряму залежить ще й від популярності політсили, кажуть в громадянській мережі "ОПОРА".

Марина Макуха, представник ГМ "ОПОРА": "Спочатку рахується, скільки отримала партія мандатів, а потім, наприклад, якщо партія отримала п’ять мандатів в міськраді, обираються ті особи (перші в списку), які найбільше набрали в своїх округах"

За наявності територіальних проблем, виборцям "округів-безбатьків" треба йти у виконавчі органи влади, у міськраду або до політсили, за яку вони голосували.

Марина Макуха, представник ГМ "ОПОРА": "Треба не переживати і не думати, що, якщо немає депутата, то це означає, що ми забуті, осиротілі округи і нам тепер нема до кого звертатися. Ні. Це похибка ще зі старої системи. Робота депутата полягає в тому, щоб він пропрацював свою каденцію, пішов, а система працювала. Лавки ставились і ямки ремонтувалися. А не залежало від нього. Бо його робота не господарська"

Експерти не виключають варіант, що у вже сформованій раді депутати технічно розділять між собою округи. Та на діяльність на місцях це ніяк не вплине.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version