Гарматні залпи, кулеметні черги та клуби диму. У Черкасах на День Перемоги форсували Дніпро. Вистріляли близько чотирьох тисяч патронів і до півсотні димових шашок. На полі бою зійшлися більше сотні радянських воїнів і фашистів. Події розгорталися, як у кіно. Тільки блискавично швидко та занадто реалістично. Таку реконструкцію військових дій у Черкасах проводять уперше. Усі подробиці переможної битви в Ольги Скорик.
67-му річницю Великої Перемоги в Черкасах відзначають видовищно. Колони школярів у військовій формі крокують Соборною площею. Тут і солдати-піхотинці, й моряки, й десантники, й танкісти. Молодь несе портрети своїх дідів-прадідів – фронтовиків. Такий історичний зв’язок поколінь – новинка цьогорічної святкової ходи. За нею із трибун спостерігають сивочолі герої у нагородах.
Після урочистостей на Соборній площі учасники параду рушають уже звичним маршрутом до Пагорба Слави. Дорогою святкову ходу черкасці вітають квітами. Букети лягають до пам’ятника афганцям і стели героїв.
Завершується хода вшануванням пам’яті та покладанням квітів до Матері-Батьківщини. Сюди прийшло найбільше черкасців – від малого до великого.
До полеглих воїнів-побратимів прийшли й ветерани. Кажуть, 9 Травня 45-го – то найщасливіший день у їхньому житті.
Поруч із Долиною троянд розгорнулись справжні військові баталії. Тут реконструюють бій за Перемогу.
Радянські війська зайшли з правого флангу та вибили ворога. Після рукопашної сутички – німців узяли в полон. У повітрі лунають переможні постріли. Війна закінчилася.
На полі бою більше сотні реконструкторів. Це – представники військово-історичних клубів Черкащини. Одягнені в автентичну форму німецьких і радянських солдат. Реконструктори збирають її по крупицях. Німецька коштує від тисячі доларів і вище; радянська – майже втричі дешевша. Пошивом займається французька фірма. Задіяли й справжню техніку: бронетранспортери, вантажівку та мотоцикли. Зброя теж раритетна, щоправда, стріляли холостими.
Черкасці в захваті, переможені капітулюють.