Аномальна спека за останній місяць стала серйозним фактором ризику для черкаських водіїв. Щодня на місцевих автошляхах трапляється кілька аварій. Наслідки різні. Проте причина одна. Погане самопочуття або поломка авто, спричинені спекою. Як уберегтися від неї за кермом, дізнавалася Вікторія Хамаза.
Понад десять аварій на добу. Більшість – через спеку. Про сумну статистику кажуть черкаські даішники. Вони закликають водіїв бути надзвичайно уважними. Адже спека має такий же вплив на організм, як і алкоголь.
Сергій Ненахов, інспектор ВДАІ Соснівського РВ м. Черкаси: «Порівняно з холодами, то приблизно вдвічі. Якщо раніше, коли погода була нормальною для всіх, 25 градусів, то було приблизно 5-6 аварій за добу. Зараз десь 5-10 аварій за добу в місті Черкаси. Це ті, які реєструються. А ті, що самі роз’їжджаються, ми не ведемо рахунку».
До того ж аномальна спека – серйозна загроза не лише для водіїв, але й для автомобілів. Близько 40% поломок пов’язані з впливом на механізм авто термічного фактора. Тому перед поїздкою правоохоронці радять обов’язково перевіряти технічний стан авто.
Сергій Ненахов, інспектор ВДАІ Соснівського РВ м. Черкаси: «Обирати швидкість потрібно з урахуванням стану автомобіля, дороги, навичок водія».
Лікарі зазначають: спека найбільш небезпечна для водіїв похилого віку. Серед головних симптомів – млявість, запаморочення, зниження концентрації уваги та швидкості реакції.
Олександр Федорук, головний лікар 3-ої міської лікарні: «Що стосується водіїв, то вони втрачають звичайне налаштування на роботу, не такі впевнені можуть бути в роботі своїй. Я рекомендую їм у цей час їздити з мінімальною швидкістю і не йти на ризиковані маневри. Адже при спеці зовсім по-іншому сприймають неадекватні ситуації, реагують не так, як звичайно».
Але найнебезпечніше – це тепловий удар. Коли температура на вулиці коливається в межах 25-30°С, у салоні автомобіля вона може сягати 50-60°С. Фахівці радять уникати подорожей у таку спеку. Тим, хто має погане самопочуття, в жодному разі не сідати за кермо. Також треба вживати багато води, робити тимчасові зупинки та мати при собі необхідні ліки.
Вікторія Хамаза, кореспондент: «Навіть при наявності кондиціонера не рекомендується керувати автомобілем у найспекотніший період, із 12 до 15 години. Окрім цього, фахівці радять паркуватися в тіні та не залишати дітей або тварин у закритому авто навіть ненадовго».