ДАІвці прохають водіїв помічати на дорозі юних пішоходів. Перед навчальним стартом займаються у місті профілактикою. Водіям роздають спеціальні листівки й нагадують сумну статистику. В області, кажуть, з початку року в аваріях постраждали більше 70 дітей. Четверо – загинули. Юлія Доброскок продовжить.
Південно-Західний. Цю дорогу бояться переходити навіть дорослі. Три смуги в один й інший бік – і жодного острівця безпеки.
Андрій Яковлев, ст. інспектор ВДАІ м. Черкаси: "Зараз ми знаходимось на Сумгаїтській. Вона є одна з найширших у місті Черкаси. Поблизу знаходяться дуже багато навчальних закладів, а тому водіям слід нагадати про ПДР."
Аби вберегти водіїв від фатальної помилки, ДАІвці роздають листівки-нагадування. Щоб пам’ятали – вони на дорозі не одні. Василь – водій з 25-ти річним стажем. Каже: часто діти самі лізуть на проїжджу частину. Тому уважними потрібно бути й малечі.
Василь, водій: "Вони не звертають увагу на машини, біжать. Під’їжджаю до школи і нервую."
Школа, поряд зупинка та шалений рух автівок. Дорослі перемовляються: поваги від водіїв тут годі й чекати.
Ірина та Євгенія вже звикла до дорожнього хаосу. Хоч зізнаються: побоюються іноді самі ступати на зебру.
Ірина, школярка: "Коли мені зелене світло, а водії їдуть і на великій швидкості – то я не можу пройти. Я чекаю, коли вони зупиняться – тоді йду."
Євгенія, школярка: "Зараз в місцях, де не можна ставити машини – тому водії, які їдуть бачать перед собою припарковані машини. Пішохідний перехід там, де ці машини зупиняються. А тому пішоходів не видно, які стоять на пішохідному переході."
Юрій свою донечку одну на дорогу взагалі не пускає. Через малу кількість ДАІшників, каже чоловік, водії в місті влаштували справжнє беззаконня.
Юрій, житель м. Черкаси: "Правила соблюдаются не особо. Особенно женщина за рулем когда… Это страшно."
Профілактичні заходи ДАІвців триватимуть місяць. Бути уважними прохатимуть водіїв не лише у великих міста, а й по селах.