додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Цієї суботи своє професійне свято відзначають метеорологи

Цієї суботи своє професійне свято відзначають метеорологи

0

Читці погоди. Цієї суботи своє професійне свято відзначають метеорологи. У Черкасах розташована одна з восьми метеостанцій області. Спартанські умови праці, застаріле обладнання, але дружній колектив, відданий своїй роботі. Такі враження з метеорологічної станції привезла наша Марія Гаврилян. Відеоекскурсія – в її сюжеті.

Черкаська метеостанція – одна з восьми на Черкащині. Майже два кілометри пішки через злітні смуги та поля. Такий шлях на роботу долають 11 метеорологів. Саме стільки людей тут працюють. Колектив переважно жіночій, пенсійного та передпенсійного віку. Ця робота, говорять, – для романтиків. Молодь на мізерній зарплаті та у спартанських умовах надовго не затримується. Більшість обладнання – ровесники самої станції. А вона заснована в 54-ому році. Та за цими приладами тутешні метеорологи погоду читають, як по книжці.

Тетяна Охріменко, технік-метеоролог: «Это прибор для измерения высоты облаков. Принцип действия такой, что посылается импульс световой, отражается от нижней границы облаков и измеряется. Приемник и передатчик на улице, здесь только пульт, который принимает сигнал. Вот такой старенький приборчик, который мы давно используем, – это ртутный барометр. Но сейчас мы не часто пользуемся им. Есть такой вот прибор БАР – измеряет атмосферное давление».

Ці показники вкрай важливі для авіації. Та тут на станції роблять різноманітні заміри і для народного господарства. Цікаво, що всі показники метеорологи знімають синхронно – по всій Україні в один визначений час. Основні вимірювальні прилади розташовані на вулиці. Це основне місце роботи техніків-спостерігачів.

Тетяна Філюк, метеоролог: «Прилади розташовані так, щоби тінь не падала на інші прилади. З півдня – нижчі, до півночі за висотою збільшуються. Найвищі – це датчики вітровимірювальних приладів».

Ожеледний станок, радіометричний столик, опадомір, різноманітні термометри, прилади для вимірювання кислотності опадів тощо. Із усіма цими приладами Тетяна Філюк на «ти». Метеорології вона віддала майже 45 років життя. І такі тут практично всі. Свою роботу, попри всі складнощі, люблять.

Тетяна Охріменко, технік-метеоролог: «Она всякая бывает. Когда хорошая погода, это одно удовольствие. Когда погода сложная, она требует много знаний, оперативности. Все успеть, все передать правильно».

Робота метеоролога вкрай відповідальна. Основні дані треба збирати, аналізувати та відправляти на Київ щопівгодини. А в разі надзвичайних погодних умов оперативно повідомити всім потрібним службам. А таких – більше півсотні. Тому і своє професійне свято колектив станції зустрічатиме на робочому місці – святкувати та розслаблятися немає коли.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version