Зазирнути за потаємну завісу майбутнього та дізнатися в долі про нареченого. Цієї ночі дівчата ворожитимуть. Вечорниці на Андрія – мають давні корені. Ще язичницькі. І з того часу зазнали деяких змін. Що цікавить сучасних дівчат – про це у нашому наступному сюжеті.
Віта зібрала найсміливіших подруг. В Андріївську ніч вони ворожать на майбутнє. Щоб уже напевне, випробовують одразу кілька способів. Обряди, говорить господиня, знає з перших вуст.
Віталія Логвінова, студентка: Від знайомих, від бабусі, від мами. Вони раніше ворожили, і розповідали мені як це відбувалося в їхній час. Ми цього року будемо з дівчатами ворожити вперше. Я сподіваюся, що ми нагадаємо собі щасливу долю. І хочеться дізнатися ім’я свого майбутнього коханого, так як його сьогодні в мене немає.
А от для Наталі такі дівочі забави – вже традиція. З подругами вони щороку печуть калиту. І пригощають нею перехожих чоловіків. За давніми віруваннями: як зватимуть першого частувальника – таке ім’я буде й в судженого. Достовірність результату Наталя гарантує.
Наталія Печиборщ, студентка: Гадала і протягом минулого роду. І на Андрія, і на Меланку. Гадала ще як була в 11 класі. Минулого року, коли ми з моєю подружкою гадали, то вийшло так, що серед чашок я вибрала саме ту чашку, в якій була каблучка, через 2 місяці я почала зустрічатися зі своїм коханим, з яким ми вже зустрічаємось 10 місяців.
Варіантів ворожіння, кажуть культурологи, не злічити. Ще з часів Київської Русі дівчата влаштовували вечорниці. Передусім хотіли дізнатися про майбутніх кавалерів та кому коли заміж судилося. Тепер же у Святого Андрія питають ще й про здоров’я, гроші та навчання.
Наталія Ярмоленко, культуролог: Коржі солоні пекли, їли перед сном, потім лягали спати і повинен був суджений приснитись, що він принесе води. І балабушки пекли, потім собаку голодну заводили в хату, чию першу вхопить, та дівка вийде заміж раніше. Наші дівчата, наприклад, гадали, чи гарно вони складуть сесію.
Для себе дівчата наворожили лише хороше. Тепер же сподіваються, що всі передбачення збудуться.