Народна слава та визнання. Цими вихідними письменник Василь Шкляр отримав «народну Шевченківську премію». ЇЇ вручили під час урочистостей у Холодному Яру. Як повідомив представник «Холодноярської ініціативи» Андрій Юсов, українці зібрали автору більше 255 тисяч гривень. Нагадаємо, Василь Шкляр, якому Шевченківський комітет присудив премію з літератури за роман «Чорний Ворон», відмовився від винагороди. Письменник звернувся з листом до Президента Віктора Януковича, в якому попросив перенести вручення йому нагороди на період, коли на посаді не буде міністра освіти Дмитра Табачника. Після цього громадськість почала збір грошей на альтернативну «народну Шевченківську премію» для Шкляра. На що письменник витратить гроші, знає Юлія Кропива.
Два роки тому в цій аудиторії Василь Шкляр презентував роман «Чорний ворон». Сьогодні розповідає викладачам і студентам, як книжка змінила його життя.
Василь Шкляр, лауреат «народної Шевченківської премії: «Якщо я й зробив якийсь вчинок, то це написав книжку. В українській літературі назвав речі своїми іменами».
Його Чорний ворон» викликав жваві дискусії та обговорення. Не лише в Україні, а й за кордоном. Тепер Шкляр розривається між містами та країнами у прагненні задовольнити інтерес читача. Дружина Валентина завжди поряд.
Валентина, дружина: «Я вважаю, що він – найталановитіший письменник в Україні. Дивіться, з якою я живу людиною».
Один подвиг письменника – створення роману про національно-визвольну боротьбу, інший – відмова від Шевченківської премії. Для мистецького середовища Василь Шкляр став прикладом мужності.
Василь Пахаренко, письменник: «Мені здається, роман зробив із нього героя. Це людина, яка здатна жертвувати заради утвердження своїх ідеалів».
Сергій Проскурня, режисер: «Чорний ворон» – це роман, дія, екшен, професійно закручена драматургія. У кіно – гарантований успіх».
Сьогодні Василь Шкляр мріє про екранізацію «Чорного ворона». «Народну Шевченківську премію» планує витратити на своє кіно. Утім в Україні, на переконання письменника, немає «масштабного кінорежисера». Все частіше Василь Шкляр поглядає на Захід.
Василь Шкляр, лауреат «народної Шевченківської премії»: «Оцей режисер – Мел Гібсон – зробить так, що поверне гроші сторицею».
Співак Кока Черкаський претендує на музичне обрамлення фільму. Він написав декілька пісень і вже готовий представити їх автору.
Василь Шкляр ще нікому не сказав твердого «так». Витративши чимало енергії на написання свого бестселера, автор зважує всі «за» та «проти», щоб фільм став справжнім кіношедевром.