додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Чиновники нагадали забудовникам про пайову участь і сплату податків

Чиновники нагадали забудовникам про пайову участь і сплату податків

0

Старі нові побори в Черкасах. Щороку міська скарбниця втрачає мільйони гривень від несплати податків забудовниками, підрахували чиновники. А ці кошти, відповідно до закону, слід витрачати на ремонт доріг і покращення соціальної інфраструктури. Якби черкасці, що будують, сумлінно сплачували до міської скарбниці, в місті були б ідеальні автошляхи, переконують владці. У мерії всерйоз узялися за моніторинг сплати таких податків і вже порахували багатомільйонні збитки.

Закон про планування території ухвалено ще у грудні 2000 року. За цей час, підрахували чиновники, черкасці, що будують, мали б сплатити до міського бюджету майже 400 мільйонів гривень.

Валерій Макеєв, в. о. директора КП «Центр адміністрування та моніторингу ЧМР»: «Якби сплатили ті кошти, які мали, то це була б сума у 378 млн. 193 тис. гривень».

Обов’язковий платіж – пайову участь – повинні сплачувати всі, хто будує чи реконструює комерційну та в деяких випадках житлову нерухомість. Це, передусім, стосується забудовників офісних приміщень, магазинів, кафе, нотаріальних контор. До пайової участі не залучаються забудовники медичних, освітніх і соціальних об’єктів. А також – житлових споруд, загальна площа яких не перевищує 300 квадратних метрів. Сумлінних забудовників у Черкасах торік нарахували лише 46. Це ті, які сплатили добровільно. Решта вперто не хочуть виконувати норми законодавства, кажуть у мерії.

Валерій Макеєв, в. о. директора КП «Центр адміністрування та моніторингу ЧМР»: «Сплачено за період із 2007 року та до сьогодні 4 млн. 200 тис. гривень. Це в 1300 разів менше, ніж у Києві».

Порушників будуть ретельно відслідковувати та штрафувати, запевняє Валерій Макєєв. Хоча черкаському бюджету від таких штрафів ані холодно, ані гаряче. Адже всі штрафи збирають у державну скарбницю.

Валерій Макеєв, в. о. директора КП «Центр адміністрування та моніторингу ЧМР»: «Міська рада, безперечно, відслідковує, куди йдуть кошти. Держказначейство відслідковує. Було б що ділити та спрямовувати на дороги».

За 12 років існування закону ефективним виявився 2007 рік, каже Валерій Макєєв. Саме з того часу в місті намагаються відновити повноцінний збір податків. Але офіційні цифри не втішають: за всі роки з черкаських забудовників вдалося стягти лише відсоток від запланованої суми.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version