До трьох років за ґратами. Така розплата чекає на крадіїв люків у Черкасах. Зловмисників спіймали на гарячому на проспекті Хіміків місцеві правоохоронці. Ті саме збиралися здати награбоване до пункту прийому брухту. Через такий незаконний промисел, кажуть правоохоронці, на черкасців на кожному кроці чатує смертельна небезпека. Водоканалівці ж рахують десятитисячні збитки. Вікторія Хамаза далі.
Близько десятої ранку проспект Хіміків розбудила вулична метушня. Тут спіймали на гарячому аж двох крадіїв люків. Молодики саме збиралися збути награбоване. А це аж десять кришок. Та завадили їм правоохоронці.
Журналіст: Це ви за сьогодні їх?
Затриманий: Так.
Журналіст: А за скільки їх можна здати?
Затриманий: Ще точно не знаємо.
Журналіст: А це ви перший раз?
Затриманий: Другий.
Журналіст: А перший раз за скільки здавали?
Затриманий: По півтори гривні кілограм, так.
Заради легкої наживи молодики перетвори цілу вулицю у районі Хімселища на суцільну пастку.
Журналіст: Це ви вже другий раз крадете люки?
Затриманий: Перший.
Журналіст: Перший? А ваш товариш сказав, що другий раз. Можете сказати?
Затриманий: Без коментарів.
На дорогах, тротуарах, попід під’їздами. Свій маршрут мисливці за металом прокладали через усе місто, кажуть правоохоронці. Спочатку, говорять, лякали крадіїв комунального майна чималими штрафами. Тепер – заґратовим життям.
Ірина Колібабчук, помічник начальника Соснівського РВ УМВС із зв'язків зі ЗМІ: "Проводиться наразі досудове розслідування щодо встановлення причетності даної особи до вчинення не тільки на Соснівській території, а й на придніпровській. Слідчим відкривається кримінальне провадження за частиною першою статті 185 Кримінального кодексу України. Санкція передбачає покарання до трьох років позбавлення волі".
Ночами комунальники затуляють дірки в дорогах. А вдень уже ладнають нові люки. Лише з початку року мисливці за металом завдали їм збитків вже в понад сімдесят тисяч гривень. Нові люки, пояснюють водоканлівці, – дуже коштовні.
Василь Литвиненко, начальник цеху мереж водопостачання та водовідведення: "Затрати вираховуються від 2 до 5 тисяч гривень. Це треба все його вирубати, зняти плиту, поставити нову плиту, поставити новий люк, все забетонувати, заасфальтувати, поремонтувати горловину. Це дуже великий обсяг робіт".
Небайдужий до такої статистики й директор "Водоканалу" Сергій Овчаренко. Каже: куди промовистіші трагедії, що час від часу сколихують Україну. Адже втрапивши у каналізаційний колодязь людина практично немає шансів вижити.
Сергій Овчаренко, директор КП "Черкасиводоканал": "Колодязі на каналізаційних колекторах сягають більше шести метрів глибини. А там, в кінці тунелю, колектор діаметром більше метра. Якщо туди потрапляє навіть доросла людина, то її потрібно буде виловлювати однозначно не в живому стані за декілька кілометрів вниз по течії. Навіть жахливо уявити, що може трапитися.
Аби не сталося найстрашнішого, каже Сергій Овчаренко, містяни мають бути обачнішими та відповідальнішими. Аби назавжди викоренити в місті комунальний вандалізм. На кожен дзвінок свідків оперативно обіцяють реагувати і у міліції.