Із дніпрових вод у руки художника. ВІККА-НОВИНИ відшукали черкащанина, який звичайний річковий пісок перетворює на витвір мистецтва. Першовідкривач нового стилю мистецтва у Черкасах Олег Козлов за рік створив кілька сотень найрізноманітніших малюнків. Пісочної анімації майстер навчає й інших. На навчання напросилися і наші журналісти.
Ось у цьому дерев’яному ящику мистецька зброя пісочного аніматора Олега. Він зі звичайного дніпровського піску створює оригінальні картини.
За фахом психолог, за покликанням художник. Свою творчі починання черкащанин Олег розпочав з фарб та пензля. Проте пісок, говорить, захопив його своєю спонтанністю.
Олег Козлов, майстер: "Він увесь час показує якісь нові техніки. Якимось предметом, якісь ефекти появляються. Увесь час якісь відкриття. Кожен дотик залишає свій слід, який олівцем чи чимось іншим таке багатство не виходить у принципі"
Пісочна техніка заворожує та затягує, говорить черкаський першовідкривач. Любов до сипучого мистецтва він прищепив не одному черкащанину. Для одних пісочна анімація – самостійний вид мистецтва, для інших – арт-релаксація. Черкащанка Альона кілька місяців як почала освоювати цю техніку. Говорить: для неї важливий сам процес "малювання" , а вже потім мистецька цінність її картини.
Альона Серисантова, жителька м. Черкаси: "Это, в первую очередь, творчество. Творчество оно успокаивает. Дает возможность задуматься о каких-то вещах. Остановится. Выдохнуть. И идти дальше"
Більшість малюнків несподіванка для самого ж художника. Кожен митець, переконує Олег, знаходить свій шлях та техніку пісочної анімації. А із цих пісочних витворів можна робити мультфільми, комікси навіть привітальні листівки. Бо один малюнок легко змінюється на інший.
Олег Козлов, майстер пісочної анімації: "Ось це може бути око, наприклад, і потім ми беремо і домальовуємо і це уже у нас якась рибка"
Відкривають молоді майстри пісочної анімації і секрет мистецтва. Говорять: те, що не виходить, можна зітерти і почати заново.