Із газу – на дрова. Черкаси поступово модернізують систему опалення. Серед першопрохідців – Європейський університет. Навчальний заклад долучився до пілотного проекту Черкаської ОДА з економії енергоресурсів. Університет із газу перейшов на біопаливо. Про теплову модернізацію – Вікторія Хамаза далі.
Закинув дрова і забув. Анатолій Руденко першим освоює новозбудовану котельню. Тепер вона – серце Європейського університету. Бо опалює весь навчальний корпус. А це понад три тисячі квадратних метрів.
Анатолій Руденко, працівник котельні: "Він до 70 наганяє температуру на будівлю і на опалення. Потім вимикається до певної температури і вмикається заново. Тримає автоматика все".
Мінімум клопотів – максимум віддачі. Нові котли – не лише енергоефективні, а й економні. Вони працюють на твердому паливі. А це – дерево та тирсовідходи. Така теплова реконструкція скоротить витрати університету щонайменше на 30%, каже його директор.
Віктор Шпильовий, директор Європейського університету: "Котельня забезпечує в аудиторіях усіх температуру 19-20 градусів. Теплова енергія, яку нам "Черкаситеплокомуненерго" на наше приміщення, а це 3200 квадратних метрів. Тепер цю теплову енергію можна перенаправити на житловий комплекс".
Відчули температурні зміни й студенти університету. Кажуть: завдяки такій модернізації забули про холодні батареї та верхній одяг.
Віктор, студент: "Тепло в аудиторіях, надворі холодно, а в нас тут тепло".
Ольга, студентка: "Ми забули, що таке сидіти у верхньому одязі і студенти наші менше хворіють, більша відвідуваність стала".
Найближчим часом "на дрова" планують перевести ще низку закладів міста. Все – у рамках обласного енергозберігаючого проекту. Таке зменшення "газових апетитів" дозволить значно скоротити бюджетні витрати, пояснюють посадовці.
Анатолій Хмельківський, в.о. директора агентства розвитку Черкащини Черкаської облради: "Через котли, перолізні котли, твердопаливні котли, що дасть можливість сьогодні стати незалежними від постачання газу. По-друге, мати велику економію. Тверде паливо, це те, що під ногами лежить, ми повинні взяти і застосувати як альтернативу до тепла".
Долучитися до енергозберігаючого проекту уже сьогодні мають змогу всі заклади Черкащини. Що для того треба – готові роз’яснити в агенстрві розвитку Черкащини, що при обласній раді.