додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкаський одинадцятикласник створив унікальний прилад, що визначає вміст і густину хімічних речовин

Черкаський одинадцятикласник створив унікальний прилад, що визначає вміст і густину хімічних речовин

0

Прискорювач лабораторних робіт живе в Черкасах. Тутешній одинадцятикласник винайшов пристрій, який визначає вміст і густину хімічних речовин. Унікальну розробку юний винахідник уже презентував у Малій академії наук і на конкурсі «

Леонід Оліфер створив унікальний прилад, який у рази спростить лабораторні роботи. І це при тому, що дослідницькою діяльністю він займається лише два роки.

Леонід Оліфер, юний винахідник: «Пристрої, які зараз існують, дуже дорогі. Не кожен шкільний заклад може собі це дозволити. Тому я вирішив це спростити, здешевити. Тому створив аналоговий прилад, який буде давати такі ж результати, як і ті, що зараз є на ринку».

Прилад, винайдений Леонідом, можна використовувати під час лабораторних робіт із хімії та фізики. А ще – в розробці гірських копалин та у проведенні польових робіт. Також прилад є корисним у біомедицині для визначення характеру осідання еритроцитів у крові.

Леонід Оліфер, юний винахідник: «У звичайній школі без дорогих приладів це робити дуже просто: дитина сідає за мікроскоп і набирає статистику. Бажано кілька: 500-1000 частинок. Кожну поміряти, витратити кілька годин. Якщо ж використовувати мій прилад, ми просто засипаємо в нього порошок, через кілька хвилин ви вже маєте результат».

Разом із роботою та матеріалами прилад коштує не більше п’яти євро. Всіх секретів побудови приладу Леонід поки не розкриває. Але своїм творінням доводить: усе геніальне – просте.

Леонід Оліфер, юний винахідник: «Матеріал дуже звичайний: кілька шматків пластиліну, звісно, який замінили на форми, зроблені з оргскла, латунні втулки, кілька дротів і світлодіод».

Учителі, які викладають у школяра, кажуть: такого заповзятого учня за свою практику бачать чи не вперше. Школа намагається його всіляко підтримувати. А тим часом ще до початку вступу-2013 хлопцем зацікавилися найпрестижніші вітчизняні та закордонні виші.

Любов Корсун, учителька фізики: «Приходить на уроки завжди підготовленим. Робить це найкраще».

Тамара Шемшур, голова ради школи № 17: «Якби не було таких талантів у школі, то, мабуть, і підтримки не було б. А якщо є такі діти і їх не так багато, то школа всіляко підтримувати цю дитину».

У травні Леонід представлятиме своє ноу-хау на престижній олімпіаді в Аризоні. Опісля планує запатентувати свій новотвір.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version