додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкаські журналісти продовжують воювати за право на професію

Черкаські журналісти продовжують воювати за право на професію

0

До захисту черкаських журналістів у міліції руки так і не дійшли. Зате дійшли ноги. Кричущий випадок стався під час неполітичної акції у середмісті Черкас. Міліціонер посягнув на камеру фотокореспондента газети, намагаючись розбити фотоапарат ногою. Скаржитися до прокуратури фотокор поки не йде, бо, як показує практика його колег, на перешкоджання журналістській діяльності прокуратура закриває очі. Продовжить Олена Берестенко.

Ігор Єфімов, фотокореспондент: «Ось сам офіцер. А на іншому кадрі вже видно, як він закривається від мене».
Це фотокореспондент «Вечірніх Черкас» Ігор Єфімов розповідає про замах на нього і його робоче обладнання. Ногою на хлопця замахнувся один з міліціянтів, що перешкоджав неполітичній мирній акції у середмісті Черкас.
Ігор Єфімов, фотокореспондент: «Ніяких вибачень я не отримав. Він просто почав закривати обличчя. Хочу додати, що весь час на мені був бейдж з написом «преса».
Ігореві пощастило ухилитися від ноги нападника, а відтак – і він сам, і його камера уціліли. Відтепер на зйомки хлопець виходитиме у повній екіпіровці.
Ігор Єфімов, фотокореспондент: «Піду за жилетом в Національну спілку журналістів України. Там їх видають. Доведеться жилетку одягати. Наступною може бути каска».
Скаржитися до прокуратури Ігор поки не йде. Журналісти ж, що зверталися з подібними скаргами – про перешкоджання журналістській діяльності міліціонерами – отримали лише відписки. Прокурори не бачать «об’єктивної сторони складу злочину». Боротися за право на професію журналістам останнім часом доводиться і з владцями. Головний винуватець скандалів довкола сесій обласної ради, куди так проблематично потрапляють медійники, радить журналістам… акредитовуватися.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Є практика, загальна практика. Якщо ти журналіст, то сповісти завчасно, що ти хочеш бути на такому то заході. І пройди акредитацію».
Такі спроби переписати закони країни прес-службою Тулуба вкрай дивують правознавців. Юристи кажуть: журналіст має право перебувати на всіх відкритих заходах. І ніяка акредитація для цього не потрібна. Про це чорним по-білому написано як мінімум у трьох законах про інформацію.
Микола Кудрявцев, адвокат юридичної агенції «ПРАВ.КОМ»: «Журналіст має право безперешкодно перебувати на всіх заходах, які проводяться органами влади. Ба більше, журналісти мають право перебувати на мітингах, в місцях стихійних лих, заворушень. Тобто, на більш контрольованих об’єктах. А про якесь засідання органу влади, то тут і мови не може бути про якесь обмеження».
Скаржитися до міліції на «бєспрєдєл» у обласній раді теж немає сенсу. Головний міліціонер області Володимир Ліпандін вже півроку не виходить на зв’язок з медійниками. А його права рука – Олег Керевич – посилає всіх на три літери – в СГЗ. Сектор громадських зв’язків.
Журналіст: «Чому міліція перешкоджала повісти прапор ЄС на площі біля мерії, адже акція була не заборонена?»
Керевич: «Ця позиція теж є на сайті».
На тому ж таки сайті правоохоронців вже відреагували на скарги Ігоря Єфімова щодо неадекватної поведінки людей у погонах. У прес-службі відомства рапортують про дві реальності. Перша – в якій міліція начебто з народом. Інша – журналістська і така, що не відповідає дійсності.
Із сайту УМВС України в Черкаській області: «По даному факту проводиться перевірка і попередньо встановлено, що дане фото не відображає реальної дійсності».
Бої за право на професію черкаські журналісти ведуть відтоді, як областю приїхав керувати Сергій Тулуб. Той напередодні ще й очолив чорний список ворогів демократії на Черкащині. Його склали місцеві активісти громадського об’єднання «Майдан».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version