додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкаські умілиці підкорили Україну

Черкаські умілиці підкорили Україну

0

Черкаські умілиці підкорили Україну. Вихованки міського багатопрофільного молодіжного центру дитячо-юнацького клубу «Ровесник» повернулися з низкою нагород із чергового фестивалю. Цього разу звання найвправніших черкасці відстоювали на першому всеукраїнському керамічному фестивалі обдарованої молоді «КерамДиво-2013». Суперниками черкащанок стали юні майстри з Донецька , Львова, Миколаєва й Опішні.

Ліпити із глини та пластиліну, вишивати та клеїти. Вихованкам студії декоративно-прикладного мистецтва «Сходинки» до снаги все. Юні майстрині довели, що рівних їм немає на першому всеукраїнському фестивалі з кераміки «КерамДиво-2013».

Галина Тимошенко, керівник зразкової студії декоративно-прикладного мистецтва «Сходинки»: «Діти були з всієї України дуже сильні. Був Львів, Миколаїв і відоме місто Опішня, де діти змалечку навчаються кераміці та гончарному ремеслу».

Фестиваль такого рівня в Україні проходив уперше. Протягом чотирьох днів, із 4 по 8 лютого, учасники самотужки створювали справжні витвори мистецтва із глини. Честь Черкащини відстоювали три юні майстрині.

Галина Тимошенко, керівник зразкової студії декоративно-прикладного мистецтва «Сходинки»: «Діти спочатку малювали ескізи, потім їх обговорювали. Потім везли туди готові роботи на відбірковий тур. Там діти їх захищали. Працювали три дні в майстернях під керівництвом педагогів, майстрів, показували свій рівень знань. Не можна було просто привезти роботу та сказати, що це моя робота, не захищаючи її».

Третю сходинку посіла черкащанка Аліна Метеля. А гран-прі фестивалю отримала наша землячка Віра Тимошенко за роботу «Родинний зв’язок».

Віра Тимошенко, майстриня: «Ой, я навіть не очікувала! Вони спочатку таку інтригу зробили. Спочатку перші, другі та треті місця назвали. Тому я перестала сподіватися. А потім назвали гран-прі та викликали мене. Це був такий шок».

Протягом чотирьох днів учасники мали змогу відвідати низку майстер-класів від відомих майстрів, спробувати свої сили нових стилях і поспілкуватися зі знаними гончарями.

Віра Тимошенко, майстриня: «Є, чому навчитися. Різні техніки в усіх. Ходили ми по класах, щоби набратися досвіду, то під враженням. Найбільше запам’ятався майстер-клас від скульптора Вільчинського та Жолудьова. Вони показували майстер-класи, показували, як гончарювати».

Також черкаських майстринь запросили на навчання до дитячої школи-інтернату мистецтв «Дивосвіт». Проте на цьому юні майстри студії «Сходинки» не зупиняються.

Наталія Лємішева, методист: «Зараз наші роботи відіслали до Чехії, Китаю. А ще – на участь у всеукраїнському фестивалі «Об’єднуйтесь, брати мої». Чекаємо результатів, сподіваємося, що наші діти посядуть гідні місця».

У березні юні умільці презентують черкасцям звітну виставку в Художньому музеї, присвячену українській казці.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version