У підвалі будинку, що на Митниці, стався вибух. Є загиблі та поранені. Таку легенду вигадали служби порятунку. Керуючись таким сценарієм, провели напередодні навчання. Усе – аби практично перевірити можливості сил цивільного захисту міста. Як впоралися – знає Ірина Малюкова.
Вибух у підвалі. Кілька поранених та один "200-ий". Таку легенду вигадали міські служби порятунку. Усе – аби перевірити власні можливості. Найперше взялися за порятунок мешканців.
Олександр Жданов, лікар швидкої допомоги: "Тяжелой тяжести есть повреждения, средней тяжести и легкой степени. В общем-то, оценили их состояние, дыхательная недостаточность отмечалась, поэтому ингаляция кислорода давалась, налажена внутривенное капельное введение для предупреждение развития шока".
Допомогти рятувальникам відточити їхні вміння зголосилися й мешканці "постраждалого" будинку.
Михайло Левченко, мешканець будинку: "Навчання, я думаю, потрібні. Тому що якісь навички отримують, якісь помилки. В принципі, потрібно для цього".
До ліквідації залучили усі відповідні служби. У будинку відімкнули опалення, воду та газ. Мешканців "евакуюють" у лічені хвилини.
Юрій Кривошея, начальник управління цивільного захисту департаменту житлово-комунального комплексу ЧМР: "Розміщуються в трьох місцях тимчасового розселення, на які у нас є угоди з власниками. Служба харчування харчує цих людей до вирішення питання щодо надання іншої житлоплощі або можливості мешкати в своїх квартирах після цього вибуху"
Такі навчання в місті не вперше. Усе – через введення стану підвищеної готовності.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: "Навчання проводиться для того, щоб відпрацювати роботу всіх служб і відпрацювати координацію всіх служб у випадку виникнення надзвичайної ситуації".
Андрій Хижняк, начальник Черкаського міського відділу управління ДСНС України в Черкаській області: "На даний час навчання оцінюються як "добре". Залучені усі служби. Спрацювали на достатньо гарному рівні. Докласти усі зусилля для того, аби у нас в місті був порядок. Я вважаю, що Служба порятунку і ДСНС України завжди готові допомогти. Так що наші містяни можуть спати спокійно, знаючи, що ми завжди напоготові"
По завершенню навчань керівники служб збираються на "розбір польотів".
"– Якщо вона відбувається в темну пору доби, то в нас немає обладнання. – Аварійного освітлення. – І що тоді буде? – Світлові вежі, знову ж таки, проблема для міста".
Цю проблему обіцяють ліквідувати вже найближчим часом. Такі навчання планують проводити й надалі. Не лише вдень, а й уночі.