Юні екозахисники Черкас пішли в народ. Проводити екологічний лікнеп. "Озброїлись" анкетами і спеціальними значками. Їх роздавали перехожим. Щоправда, не усім. Лише тим, що удостоїлись звання "екологічно свідомих". Олена Берестенко продовжить.
Для цих десятикласників урок екології сьогодні практичний. І проходить він прямісінько в середмісті. З питальниками та брошурами в руках школярі проводять опитування перехожих. Так перевіряють, чи бережуть містяни екологію й ресурси. Усе – в рамках акції "Життя у стилі еко".
Олександр Коноваленко, школяр: "Можно заметить слишком много мусора, которые лежит на дороге. Советую людям более бережно относиться к экологии. То есть, не мусорить".
Дарина Авдєєва, школярка: "Куди батарейки треба сортувати, макулатуру. Роздаємо людям, розповідаємо людям, що жити екологічно – це правильно".
Хто проходить "тестування" – отримує спеціальний значок.
Його, разом із дітьми, зробила вчителька-еколог Людмила Довгаль. Вона і вивела учнів на вулиці міста. Саме у День Землі. Її підопічні, сподівається педагог, стануть поколінням, що живе у стилі еко.
Людмила Довгаль, вчителька екології Черкаської спеціалізованої школи № 3: "В теперішній час це дуже актуально. Не скільки екологія зараз багатьох турбує, а те, що, окрім екології, зараз треба ще вмикати економію. Так бездумно використовувати ресурси, як ми робили до цього, вже неможливо. Для декого це неможливо вже буде і фінансово".
Дві години черкасці слухають міні-лекцію щодо води, сміття й енергоресурсів. Організатори акції кажуть: здоров’я всієї планети в руках кожного з нас.
Наталія Фоміна, голова Черкаської обласної організації Української екологічної ліги: "Уявіть собі батарейку кинули у звичайне сміття. Потім вона розкладається на полігоні під дією дощу. Потім ці всі шкідливі метали, то самий свинець, потрапляють у підземні води. Зрештою, доходять до нашої питної води".