Юні черкащани цього року відпочиватимуть переважно в наметових та пришкільних таборах. На них область робить ставку через втрату двохсот кримських оздоровниць, які цього року для відпочивальників закриті. Крім того, в регіоні діє два десятки позаміських закладів, де можна оздоровити більше восьми з половиною тисяч дітлахів.
Порожній і занедбаний. Цей табір неподалік Черкас цього року знову не прийматиме гамірливу дітлашню. З 2011 року він закритий. Крім нього, в області закрито цьогоріч ще два табори – в Лисянському та Канівському районах. Чекають на реконструкцію.
Максим Зеленський, начальник управління у справах сім’ї, молоді і спорту черкаської облдержадміністраціъ: "Є стурбованість табором "Лісова казка", де багато років не вирішується питання, бо табір належить підвідомчій структурі Міністерства оборони, це Укроборонпрому. У той же час заходять на реконструкцію ще декілька таборів, в зв’язку з чим два табори поки не будуть працювати. Відпали ці табори та ще двісті кримських"
Натомість кілька таборів відкрилися після реконструкції. Цього року ставку роблять на наметові у Виграєві та Плескачівці. Та на якісні пришкільні.
А в дев’ятій гімназії Черкас діє три табори різної спрямованості. Це – мовний. Тут дітлахи у неформальному спілкуванні вивчають німецьку, французьку, англійську. Допомагають волонтери Корпусу Миру.
Катерина та Ірина, вихованки Мовного табору: "Це цікавіше, ніж вдома перед телевізором сидіти. Насправді, вивчення англійської спершу здається нудним, а якщо зробити таку ігрову форму, це набагато цікавіше. Учні розвиваються, граються, спілкуються і проводять цікаво літо"
Елла Б’юзі, волонтерка з Англії: "Тут я працюю в мовному таборі. Аня і Марина підготували багато цікавого для вихованців. Я допомагаю дітям з гарною вимовою, англійським правописом"
У цій кімнаті дівчата відводять душу за творчою роботою. Це науковий літній табір "Сузір’я", тут діти щодня працюють у новій галузі.
Марія Костіцина, вихованка наукового літнього табору: "Я кожного року їду в табори. То на море, то тут, в Черкасах. Це я перший рік буду в "Сузір’ї", на працю пішла. Мені тут дуже подобається"
Ще один табір – позашкільний для малечі. З харчуванням і денним сном. Старші діти платять за обіди по 13 гривень. Перебувають у таборах з 9 до 15 години. День обов’язково закінчується цікавою екскурсією. Такий відпочинок може бути альтернативою заміським таборам.
Андрій Стецюк, керівник літньої наукової школи "Сузір’я": "Вони в колі друзів, в комфортних умовах, постійні екскурсійні походи, це може бути альтернативою. Причому великих коштів для цього не потрібно. Єдине, харчування і все"
Пришкільні табори для дітей безкоштовні. Цього року вартість одного дня перебування у позаміському таборі для дитини від 120 до 180 гривень. Більшість заміських оздоровниць розпочне зміни з 10 червня.