Минулого тижня черкаські заклади освіти потрапили під приціл зловмисників. Спершу невідомі вдерлися до бухгалтерії гімназії № 1. Потому, в ніч із середи на четвер, зловмисники побували відразу в трьох школах. У гімназіях № 17 і 31 невідомі потрощили кабінети директорів. А в школі № 8 вдерлися до бібліотеки. Подібних інцидентів, говорять освітяни, в Черкасах не було з буремних дев’яностих. Тоді зі шкіл в основному крали оргтехніку. За чим цього разу полювали зловмисники – розповість Вікторія Курченко.
Відчинені навстіж двері до кабінету. Таку картину застав директор гімназії № 31, прийшовши на роботу. Це відразу насторожило. А коли зайшов до кабінету, пригадує Василь Пивоваров, ужахнувся. Там усе було догори дригом.
Василь Пивоваров, директор Черкаської гімназії № 31: «Як не дивно, після такого от проникнення, в кабінеті нічого не пропало. Шукали, мабуть, якісь гроші. Це моя думка така».
Зловмисники потрапили до приміщення через вікно. Діяли професійно. Сторож нічого не чув і не бачив. Директор гімназії жаліється: сигналізація вийшла з ладу, подвір’я школи погано освітлене. На ремонт ліхтарів коштів катма. У гімназії № 17 із вуличним освітленням, говорить її директор, проблем немає. Проте зловмисників це не зупинило. Тут вони діяли за тією ж схемою. Розгромили кабінет директора та понишпорили в канцелярії. Як трофей, прихопили особистий ноутбук зі столу Дмитра Бунякіна.
Дмитро Бунякін, директор Черкаської гімназії № 17: «Злочинці, напевно, розуміються на тому, що беруть. Навіть модем вони вийняли з ноутбука, тому що за модемом можна відслідкувати, де відбувається підключення і знайти їх».
Тієї ж ночі хулігани побували і в школі № 8. Там перевернули все в бібліотеці. Наразі мотиви зловмисників для всіх – загадка. Це має з’ясувати міліція. Тим часом освітяни відпрацьовують запобіжні заходи.
Дмитро Бунякін, директор Черкаської гімназії № 17: «Найкращий варіант, який київські та московські школи вже пройшли, – це відокремлення території, блокування території на нічний час. Тобто це встановлення парканів».
Ірина Топчій, директор департаменту освіти та гуманітарної політики МВК: «Безумовно, добре, якщо можна було б організувати охорону шкіл на централізованому рівні та застосовувати сучасну техніку. Але на сьогодні це фінансово неможливо».
Відтак у школах, говорить Ірина Топчій, посилять охорону, подекуди встановлять відеоспостреження та сигналізацію.