додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкаські школи обсіли злидні

Черкаські школи обсіли злидні

0

Черкаські школи обсіли злидні. Першого вересня вони зустрічатимуть учнів недоладними. Діряві дахи, прогнилі вікна й обшарпані стіни подекуди за все літо так і не дочекалися обіцяного ремонту. Освітяни бідкаються: і раніше не розкошували, але тепер у скруті, як ніколи. Місцеві владці тільки розводять руками. Мовляв, усе, що від них залежить, зробили. А винуватців шкільного безгрошів’я радять шукати в Держказначействі. Про науку виживання – Вікторія Курченко.

Микола Чорноіваненко, директор школи № 33: «Як його можна фарбувати, коли воно постійно підтікає. Це добре, що певний період не було дощів, а тільки дощ піде – відразу ми побачимо такий стан».

Дощів у 33-ій школі бояться, як чорт ладану. Через дірявий дах тут «пливуть» туалети, загальні сходи та навіть кабінети.

Микола Чорноіваненко, директор школи № 33: «Нам довелося зняти панелі, шпалери попсувалися, підлога пошкоджена».

Такі ж обдерті стіни й розкуйовджені стелі ще у двох класах. Від ремонту коштом батьків не лишилося й сліду. 1 вересня школярів сюди вже не впустять – перебиватимуться деінде. Кількарічним поневірянням, бідкається директор, мали покласти край цього літа. Та капітальний ремонт даху так і лишився на папері.

Микола Чорноіваненко, директор школи № 33: «Кошти виділені. Все нормально. Оформлені всі документи в департаменті освіти. Але проплати авансу немає, і виконавець не береться до робіт».

Такий же ремонтний колапс і в решті шкіл Черкас. Як тут щось лагодять, то лише власними силами й у борг. Завинили освітяни вже навіть за комунальні послуги. Не розрахувалися натепер за класні журнали. Підручники до шкіл теж доправляють у борг. Голова Асоціації керівників шкіл міста каже: й раніше освітяни не розкошували, але тепер у скруті, як ніколи.

Тетяна Скорик, голова Асоціації керівників шкіл м. Черкаси, директор школи № 28: «По загальному фонду воно кожен рік таке складне, але щоб отак, щоб на півроку… заборгованості не було, мабуть, ніколи. Таке замкнене коло якесь… я не можу сказати, що це таке робиться, чому це так – нам же не дуже пояснюють».

У міському департаменті освіти лише розводять руками. Тут запевняють: усе, що від них залежить, зробили. Вчасно склали план підготовки шкіл до нового навчального року, передбачили потрібні кошти та провели тендери.

Євген Степко, начальник управління освіти МВК: «Наша діяльність, департаменту освіти, управління освіти щодо вчасного освоєння коштів виконана повною мірою. Відповідно, ми чекаємо підкріплення коштів із Держказначейства».

У Держказначействі пояснюють: не пропускають платіжки, бо фінансові потреби міста нині перевищують його доходи. Черкаси й так уже набралися позичок. Нині винні Казначейству майже 90 мільйонів гривень. І така ситуація скрізь по Україні.

Олександра Добровольська, заступник начальника ГУ Державної казначейської служби України в Черкаській області: «Всі захищені видатки ми стараємося оплатити. І станом на сьогодні всі захищені видатки оплачені. Це – зарплати, медикаменти, харчування, тобто найнеобхідніше, що потрібне для бюджетних установ».

Скільки ще триватиме тотальне шкільне безгрошів’я – тут прогнозувати не беруться. Порятувати може наповнення міської скарбниці. Але в нової влади Черкас із цим поки сутужно. Щоправда, там винуватцем нинішньої скрути себе і не вважають. Натомість у мерії нарікають на Мінфін за його нібито прорахунки ще під час формування бюджету.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version