додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкаські рятувальники визволяли людину з крижаного полону

Черкаські рятувальники визволяли людину з крижаного полону

0

У перервах між викликами черкаські надзвичайники знаходять час і для навчань. Темою чергових стали зимові надзвичайні ситуації. Рятувальники відпрацьовували визволення людей із крижаного полону. Так віднедавна тренуються щотижня. Аби відточити свої професійні навички. Наша Катерина Ковбій знає більше.

Аби врятувати життя людини у крижаній воді рятувальники мають лише п’ятнадцять хвилин. Потому тіло постраждалого охолоджується настільки, що привести його до тями не вдасться. Двадцятидворічний Антон рятувальником працює вже два роки. За цей час, каже, встиг витягти з-під льоду не одного потопаючого.

Антон, рятувальник: "Інколи також бувають складні ситуації. Наприклад, що найнебезпечніше – якщо певна кількість рибаків сидить на льоду і їх відриває і тягне у відкриту воду. Тоді з цим дуже важко справитись, тому що рибак плаває, до нього підійти небезпечно. Потрібні спец плавзасоби".

Поки ж рятувальники в дорозі людям в крижаному полоні рекомендують взяти ситуацію у власні руки. У прямому сенсі.

Михайло, рятувальник: "Дві ручки. Вони закінчуються гострим. Можна звичайні цвяхи. І вони між собою зв’язані шнуром. Тобто людина, ідучи на лід, одразу має його із собою на шиї".

Якщо ж під льодом ви опинились без підручних засобів, рятувальники радять у будь-який спосіб щонайшвидше вилазити з води.

В’ячеслав, "постраждалий": "Не треба панікувати в першу чергу. Потрібно оцінити ситуацію всю. Ну і вибратись якомога швидше на лід. Одежа мокра. Ви будете важити на кілограм двадцять більше".

Аби взагалі не втрапити до льодового полону працівники аварійно-рятувальної служби рекомендують мати при собі довгу мотузку та рятувальний жилет. А ще – пильно придивлятись до льодового покриву.

Сергій Микитченко, директор комунальної аварійно-рятувальної служби м. Черкаси: "Не можна перевіряти за допомогою ніг міцність льоду. Для цього потрібно використовувати або палицю, або плешню, або рибацький бур. Тобто коли ви переміщаєтесь по льоду, потрібно уникати місць, де лід змінює колір. Тобто або темніший або світліший. Ці місця небезпечні".

Сьогоднішній майстер-клас рятувальники провели у межах навчання. І так на на березі Дніпра зустрічаються щотижня.

Ольга Півняк, майстер виробничого навчання Навчально-методичного центру цивільного захисту, безпеки життєдіяльності людини Черкаської області: "Всі заняття, все проведено на оцінку відмінно. Це робиться для того, щоб підвести підсумок всіх тих занять протягом року, на яких фахівці тренувались".

Черкаські рятувальники закликають містян бути обережними на льоду. Та запевняють: ніякі яскраві емоції не коштують людського життя.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version