додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкаські підлітки шокують правоохоронців своєю безпринципністю та жорстокістю

Черкаські підлітки шокують правоохоронців своєю безпринципністю та жорстокістю

0

Не по-дитячому. Від початку року на Черкащині неповнолітні вже встигли вчинити більше півсотні злочинів. Діти б’ють своїх однолітків, грабують і займаються вимаганням. Вражають черкаських правоохоронців не лише темпи зростання підліткової злочинності, а й обставини вчинення дитячих злочинів. Кажуть: молодь дедалі частіше шокує своєю безпринципністю та жорстокістю. Спеціальний репортаж у викладі Юлії Доброскок.

Уже звична річ: дитячу бійку фільмують та викладають в інтернет. Тепер це гарна забава для багатьох. Переглядів – тисячі. Не менше до відео і коментарів.
Українські підлітки – одні з найжорстокіших серед своїх європейських однолітків. Після росіян, албанців і білорусів. Такого висновку дійшли світові експерти. Кількість злочинів, скоєних дітьми, вражає. Близько півтори сотні вбивств від рук неповнолітніх зафіксували в Україні торік. На щастя, в нашому регіоні жодної смерті. Утім рівень підліткової злочинності високий. Діти здійснюють розбійні напади, крадуть, грабують і вимагають гроші. Міліціонери розповідають про резонансні випадки. Приміром, улітку минулого року в Черкасах затримали 16-річного хлопця, який лише за 4 місяці вчинив низку злочинів.
Василь Іржавський, начальник кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Черкаській області: «Дитина скоїла злочини. Щодо неї порушили 26 кримінальних справ».
Вражають черкаських правоохоронців не лише темпи зростання підліткової злочинності, а й обставини вчинення дитячих злочинів. Кажуть: діти шокують своєю жорстокістю. Справжнє звірство, кажуть у міліції, вони бачили два тижні тому – біля одного з місцевих супермаркетів. Підліток напідпитку, через ревнощі, чимдуж лупцював свого ровесника.

Василь Іржавський, начальник кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Черкаській області: «Тут виявляється жорстокість. Не можна сказати, що він – людина. Йому лише 16 років, а він не дивиться ні на що. Б’є свого однолітка всім, чим тільки можна».
Найбільш жорстокі діти – з неблагополучних родин, кажуть міліціонери. Некерована поведінка в них здебільшого через заздрощі та бідність.
Василь Іржавський, начальник кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Черкаській області: «Дивиться: у нього є, а в мене немає. Дитина тягнеться до кращого. Однак це прагнення інколи, на жаль, супроводжується криміналом».
Стати жорстокою, вважає психолог Жанна Тоцька, дитина може й у благополучній і заможній родині. Якщо в ній немає поваги та розуміння.
Жанна Тоцька, психолог-практик ДНЗ№ 34: «Якщо є питання, а немає відповіді, тоді дитина розуміє все, як розуміє. Вона випробовує світ, як у неї виходить. Мені, буває, шкода дітей. Батьки не розуміють, що, ображаючи дитину, вони компенсують свої дитячі образи».
Щоб діти в майбутньому не перетворилися на агресорів – з ними ще змалечку слід займатися. Дозволяти вдосталь проявляти свої емоції – як позитивні, так і негативні. Приміром, у цьому садочку щодня проводять корекційно-розвивальні вправи для профілактики дитячої жорстокості.
Дорослим же психолог радить в жодному випадку не підіймати руку на дитину та більше з нею розмовляти.
Стурбовані рівнем дитячої злочинності також владці. Утім ситуацію обіцяють виправити. Про це говорив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, перебуваючи в Черкасах.
Юрій Павленко, Уповноважений Президента України з прав дитини: «Треба поміняти філософію законодавства. Президент ставить завдання: міліціонер, прокурор, суддя – не карателі. Їхнє завдання – не засудити на тривалий термін дитину, яка увійшла в конфлікт із законом, а зробити так, аби цих і повторних злочинів не було».
Державні мужі обіцяють подбати і про безпеку дітей в інтернеті та під час перегляду телепрограм. Найбільші провайдери підписали меморандум про так званий Кодекс честі, каже Юрій Павленко, – проти насильства та порнографії через інтернет. Згодилися допомогти боротися з дитячою жорстокістю і в Національній раді України з питань телебачення т радіомовлення. Там пообіцяли контролювати та не допускати до ефіру шкідливий для дітей контент.
Юрій Павленко, Уповноважений Президента України з прав дитини: «За останній місяць після мого відкритого листа до керівників телеканалів майже кожен із них мені передзвонив і сказав, що в цьому році вони збільшать програми для дітей і про дітей».
Поки чиновники у своїх кабінетах мізкують, як побороти дитячу жорстокість, статистика злочинів, скоєних неповнолітніми, продовжує вражати. Лише за минулий рік на Черкащині кількість дитячих злочинів зрісла майже на 20%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version