додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкаські нирники знову вийшли на стежку війни

Черкаські нирники знову вийшли на стежку війни

0

Черкаські нирники знову вийшли на стежку війни. У німецькому центрі їх і надалі лікують власним коштом. Квітневі походи недужих до очільника області та навіть Президента нічого не дали. В інвестора вже уривається терпець. Він наміряється закрити клініку. Пацієнти кажуть: для них це рівноцінно смерті. Тому готові діяти радикально. Детальніше Вікторія Курченко.

Їх – шістдесят двоє. І вони хочуть жити. Черкащани з хворими нирками йдуть до чиновників по гроші. З початку року клініка, де їх лікують, не отримала за це з бюджету ні копійки.

Галина Опалінська, пацієнтка центру «Фрезеніус»: «Ви, влада, нас не чуєте! Нас не ч-у-є-т-е!!! 2 роки нас не чуєте! Ви нас, як тих овець… Скільки ж ми можемо до вас культурно говорити, просити, як людей, почуйте нас! Ми – люди, ми хочемо жити!!!».

У прохачах недужі вже не перший рік. Клініку в Черкасах відкрили ще 2009-го. Німецький інвестор вклав в неї 60 мільйонів гривень. В обладміністрації, натомість, обіцяли направляти сюди хворих. А головно – справно оплачувати їхнє лікування.

Віктор Сисюк, чоловік пацієнтки обласної лікарні: «В январе я обращался к господину Брожику, чтобы направили жену лечиться в «Фрезениус». Мне отказали в этом. Сказали: или в областной, или нигде. Я согласился. На сегодняшний день моя жена находится в очень тяжелом состоянии…».

Владці пояснюють: фінансувати приватну клініку з обласного бюджету не можна, коли пустує своя лікарня. Та й не зручно. Цей тягар переклали на плечі місцевих рад. Поки угоду з «Фрезеніусом» уклала лише Христинівська.

Олег Найдан, заступник департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА: «Ці всі механізми, ці всі технічні можливості вони для нас нові, тому проводилася певна робота. Тендерні процедури вже проведені. Тому питання оплати лікування цієї категорії пацієнтів у клініці «Фрезеніус» завтра буде вирішено».

Дмитро Михайловський, керівник проекту «Фрезеніус Медікал Кер Україна»: «Все годы работы здесь, несмотря на наши старания, – это сплошные проблемы, сплошные обещания, нервотрепка. Как бы мы не объясняли наши трудности – объективные или субъективные, – воспринимается это одним единственным образом – нас здесь видеть не хотят».

Для пацієнтів закриття клініки рівноцінне смерті. Лише тут, кажуть, «штучні нирки» якісні. Від влади недужі вимагають ухвалення рятівної обласної програми. Та на минулій сесії регіональна більшість у раді заблокувала навіть її розроблення.

Любов Майборода, депутат Черкаської обласної ради: «Програма дає юридичні підстави для того, щоби кошти з обласного бюджету перераховувалися у «Фрезеніус». І це треба зробити. Ці хворі внесені до державного реєстру. Вони всі мають право на допомогу. І вони мають право обирати клініку. Вони обрали «Фрезеніус» – це їхнє право!».

Пацієнти дають адміністрації Тулуба два тижні. Як справа не зрушить із мертвої точки – обіцяють нову хвилю протестів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version