додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкаські нирники "вибивали" грошей в обласних владців

Черкаські нирники "вибивали" грошей в обласних владців

0

Доля "Фрезеніуса". Черкаські нирники ведуть боротьбу за своє життя. Із державою. Та має мільйонні борги перед клінікою, де люди отримують гемодіаліз. І як розрахунку не буде, говорять лікарі, то вже за кілька тижнів у Черкасах вони згорнуть свою діяльність. Зупинити цей процес нирники вимагали в депутатів. Сьогодні із плакати прийшли на сесію обласної ради. Чи вдалося їм "вибити" гроші – у сюжеті далі.

Анастасія до "Фрезеніуса" ходить вже п’ять років. Має персональне місце та щоденний набір вітамінів. Каже, на собі відчула переваги лікування в приватників.

Анастасія, пацієнт гемодіалізного центру "Фрезеніус": "В мене був діаліз і дома кровать. Мене возили, ну стан мій був дуже тяжкий. А тут – я навчаюсь, в мене різні заняття, працюю".

Таких як вона, тут ще вісім десятків. Процедуру гемодіалізу проходять три рази на тиждень по чотири години. Тільки з-під апарату Дмитро. Якщо раніше, каже, до центру його возили батьки, то тепер приїздить самостійно.

Дмитро, пацієнт гемодіалізного центру "Фрезеніус": "Зараз я пройшов процедуру, буквально хвилин 20 тому, нормально все. А там після діалізу треба було хвилин 30, щоб відійти, прийти в себе".

Повертатися до обласної лікарні тут ніхто не хоче. Але, каже головлікар центру, напевно доведеться. Бо загальна сума заборгованості вже перевалила за шість мільйонів гривень.

Володимир Новаківський, головний лікар гемодіалізного центру "Фрезеніус": "В німців, протягом п’яти років, судячи з усього, урвався терпець. І якщо терміново не будуть переглянуті підходи до фінансування клініки і до відношення до клініки, я думаю, що до кінця березня закінчимо працювати взагалі".

В обласному департаменті охорони здоров’я заспокоюють, закривати "Фрезеніус" ніхто не буде. Більше того, центри гемодіалізу вирішили розширити, і відкрити додаткові відділення по області. Щоправда, лише державні.

Олег Найдан, заступник директора департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА: "Певна фірма, яка буде – ще не визначено, вона буде в тому числі інвестувати в це. А за нами залишиться лише розхідні матеріали і медикаменти, то ми вважаємо, що це буде дешевше".

Проте пацієнти "Фрезеніуса" наголошують: більш якісної послуги, ніж німецька клініка, державна дати не може. Тому з плакатами та вимогами пішли до обласних обранців.

Ольга Артеменко, співзсновник ГО "Відроджене життя": "Ми просим, что бы эти деньги, которые акумулированы 8 млн. пошли на закупку услуги. И второе, что мы просим, что бы были прямые расчеты между администрацией и "Фрезениусом". Или администрация выделяет на обласную больницу, а обласная – на "Фрезениус".

Під тиском нирників депутати таки ухвалили рішення про спрямування "Фрезеніусу" 11 мільйонів гривень. 8 з них підуть на оплату послуги, а три – на погашення боргів. Іншу ж частину заборгованості, переконують депутати, мають фінансувати органи місцевого самоврядування.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version