Дожити до ста. Черкаські медики привчають містян до профілактики кардіохвороб. Для цього в різних мікрорайонах міста поставили десять пунктів вимірювання тиску. Лікарі безкоштовно обстежують охочих. За потреби надають медичні консультації. Серцево-судинні захворювання молодшають із кожним роком, б’ють на сполох лікарі. Щороку в Україні від інфарктів та інсультів помирають 160 тисяч осіб. Це більше ніж від раку, туберкульозу та СНІДу.
Про тиждень безкоштовних медпослуг у Черкасах пенсіонерка Валентина Білоус прочитала в газеті.
Валентина Білоус, жителька м. Черкаси: «
І в перший же день акції сама вирушила
Медсестра: «Трохи підвищений тиск. 170 на 110».
Відколи на пенсії, каже, тиск скаче то в один бік, то в інший. Пенсіонерка б і рада тримати здоров’я на контролі. Та потрібний апарат їй не по кишені.
Валентина Білоус, жителька м. Черкаси:
Згодна з нею і пенсіонерка Галина Боковня. Хоч і має свій тонометр.
Галина Боковня
Інфаркти й інсульти, серед іншого, виникають, якщо людина не слідкує за змінами тиску, кажуть лікарі. А тому левова частка з тих, що звертаються до медпункту, – люди пенсійного та передпенсійного віку. Хоча є й такі, що діють за правилом: «береженого Бог береже».
Марія Богдан, медсестра Черкаської міської поліклініки № 4: «Деякі просто хочуть перевірити свій стан здоров’я».
Працівники медичних пунктів не лише вимірюють тиск, а й надають безкоштовні консультації.
Тетяна Айсіна, сімейна медсестра Черкаської міської поліклініки №4: «Якщо будуть якісь порушення, тиск підвищений чи понижений, будемо розповідати, до яких лікарів звернутися».
Усього в Черкасах діє десять «акційних» медичних пунктів. У такий спосіб тут долучаються до проведення Всесвітнього дня здоров’я. Поміряти тиск та отримати фахову консультацію безкоштовно можна до 15 квітня. Адреси, за якими розташовані пункти, можна знайти на сайті міськвиконкому в розділі «медицина».