Черкаські комітети самоорганізації населення вже 2 місяці на голодному пайку. Програма, за якою їх досі фінансували, скінчилася. Із затвердженням нової чиновники зволікали аж до сьогодні. Та до неї у членів комітетів є чимало претензій. Які саме – чув Олекса Хуторний.
Голів комітетів самоорганізації населення образно називають маленькими мерами. Бо керують цілими районами. Самі ж КСНи щомісяця надають мешканцям до сотні різних довідок. Зокрема, і для оформлення субсидії. Щоправда, бюджету їм самим вистачає лише на зарплатню. Та й ті скромні 1,5 тисячі повсякчас затримують. Для Дмитра Іванашка робота в комітеті – єдине джерело прибутку.
Дмитро Іванашко, голова КСН мікрорайону «Яблуневий»: «Минув, наприклад, місяць, зателефонуйте, вибачтеся. Ніхто не дзвонить, нічого не каже. Воно нікому непотрібно. Ще до кінця місяця зачекаю, як не буде змін, напишу заяву в прокуратуру– нехай розбираються».
Комітетам затримують зарплатню не лише через проблеми в казначействі. Програма, за якою їх фінансували, скінчилася у 2013-му. А нову в мерії розробили майже із 2-місячним запізненням.
Богдана Макаєва, секретар КСН мікрорайону «Соборний»: «Программа, которая новая, с нами не обсуждалась абсолютно. Мы увидели цифры совершенно случайно. В новой этой программе там все почеркано – и кружки, и материалы для кружков».
Не влаштовують членів комітетів не лише цифри бюджету, а й самі вимоги до роботи.
Віктор Ніконенко, голова КСН мікрорайону «Соборний»: «Голова комітету повинен ходити і робити неблагополучні сім’ї. Тенденція повинна знижуватись, а вона підіймається».
Розробники програми про неї іншої думки. У затримках із документом тут звинувачують самі КСНи. Ті нібито невчасно подали до програми свої пропозиції.
Олег Частухін, начальник відділу підтримки громадянського суспільства МВК: «По возможности все пожелания были учтены. Но вы же понимаете: одно дело хотеть, другое – иметь. Мы попросили 2 млн 759 тис. – нам выделили в этом году 1,8 млн».
Це на третину більше, ніж минулоріч. Окрім зарплат, у новій програмі передбачені кошти і на лагодження приміщень. Однак у тому, що заповітний мільйон таки піде на ремонт, у комітетах сумніваються.