додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкаські флористи заводять рослин-хижаків

Черкаські флористи заводять рослин-хижаків

0

У черкаських любителів квітів з’явилося нове хобі. На своїх підвіконнях вони тепер вирощують не орхідеї, фіалки та кактуси, а справжніх рослин-хижаків. Раціон у зелених ненажер особливий. Замість сонця та води екзотична флора потребує мух, молі, комарів і навіть невеликих птахів. Спробувала погодувати зелених м’ясоїдів наша Світлана Литвак.

Це – класичний фільм жахів про рослин-хижаків. Велика ненажерлива квітка щойно з’їла людину. Проте в реальності зубаті рослини ласі тільки до комах.

Світлана Литвак, кореспондент: «Ось це – Венерина мухоловка. Потребує харчів раз на тиждень. Їсть переважно мух і тарганів. Зараз ми спробуємо її погодувати».

Відчувши жертву, рослина миттєво закривається. Утворює такий собі капкан. Із такої пастки комашці вже не вирватися. Вона приречена. Більше про харчування екзотів знає Андрій Войтенко. Хижий флораріум він вирощує чотири роки.

Андрій Войтенко, колекціонер: «Уперше дізнався з радянської енциклопедії. Близько 12 років тому я побачив замальовки».

А потому Андрій уже оббивав пороги квіткових магазинів. Тепер у колекції флориста 30 видів комахоїдних рослин. Квіти скуповує по всьому світі. Ціна на зубату екзотику коливається від 10 до 300 гривень.

Андрій Войтенко, колекціонер: «Це – жителька Австралії. Росичка Адель. Одна із найбільших росичок у природі. Вчора вона вловила невеличку міль. Яка просто сіла на листок і більше з нього вибратися не змогла. Через день-два від цієї молі залишаться крильця та скелет».

Раціон у зелених ненажер особливий. Екзотична флора потребує мух, молі, комарів і навіть невеличких птахів. Улітку рослини полюють самі. А от у зимовий період їх треба підгодовувати.

Андрій Войтенко, колекціонер: «Підходить корм для риб із зоомагазину: дрібний мотиль або заморожений циклоп».

Проте своїми харчами ділитися з хижаками не варто. Рослини після такого гинуть.

Андрій Войтенко, колекціонер: «Їх не можна годувати ані м’ясом, ані ковбасою, рибою, сиром або таким іншим».

Мода на хижий флораріум активно шириться черкаськими підвіконнями. Але подекуди любителі квітів у новому захопленні розчаровуються.

Андрій Войтенко, колекціонер: «Ми звикли до того, що цих рослин показують у фільмах: вони велетенські, лякають людей. Але насправді ця рослина може поміститися на руці».

У планах Андрія розширити колекцію м’ясоїдів і відкрити справжню хижу оранжерею.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version