Черкаські активісти взялись самотужки латати дороги. Почали зі скандальної зупинки поблизу Центрального ринку. Адже від тамтешніх ям вже кілька років страждають як водії, так і пасажири. Чи змінили ситуацію активісти – перевіряла наша Катерина Ковбій.
Катерина Ковбій, кореспондент: "Ще вчора на цьому місці було провалля. Тепер же – купа каміння. Його сюди позносили активісти, щоби хоч якось покращити дорогу"
Аби закидати нестерпні ями, за лопати взялись місцеві депутати. Зробили це вночі. Аби не заважати руху транспорту. А на ранок прийшли перевірити свою роботу.
Юрій Ботнар, депутат міської ради: "Вся ця дорога є аварійною. Вона не придатна для користування насправді. Тому я переконаний, що оцей ремонт – це був такий собі перший крок. Це нагадування громаді, що про них пам’ятає хоч хтось"
Щоправда, містяни від такого "ремонту" не в захваті. Кажуть, від величезних каменів і водії, і пасажири страждають не менше.
Юрій, водій маршруту № 20: "Ну, по-перше, людям дуже погано. І так само гуму камінням ріже. Люди старенькі спотикаються. Тобто, непорядок"
Активісти-ремонтники на це розводять руками. Кажуть: якісно полатати дорогу собі за мету і не ставили. А от нагадати керівникам департаментів про їхні обов’язки були не проти.
Микола Бондаренко, депутат міської ради: "Мета цієї акції була не поремонтувати саме дорогу. Хоча вона, на мій погляд, стала значно краща. Мета цієї акції була примусити чиновників, якщо у них ще залишилось трохи совісті, у тих, які напряму відповідають за ремонт доріг, все-таки почати виконувати сою роботу. Тому що дороги повинні бути"
У дорожніх бідах активісти звинувачують департамент ЖКК та управління вуличної інфраструктури. Ті ж від скандальної зупинки відхрещуються.
Сергій Отрешко, начальник управління вуличної інфраструктури МВК: "Зараз відбувається судовий розгляд розірвання договору з "Аерошляхбудом" на підставі невиконання ними робіт. Ця зупинка, зокрема, є предметом розгляду в суді. Ми, як управління вуличної інфраструктури і департамент ЖКК, вже давно могли б це зробити, якби Смілянська не перебувала в реконструкції. Ми витрачати бюджетні кошти на те, що передбачено проектом і на що існує договір, на об’єкт із незакінченим будівництвом просто не маємо права"
Коли завершиться розгляд справи, у профільному департаменті прогнозувати не беруться. Відтак, найближчим часом водії і далі потерпатимуть від порепаних доріг.