Дебати – годинні, а результат – нульовий. Чи не головне питання сесії – сміттєве, міські обранці відклали до кращих часів. З доцільністю зведення сміттєпереробного заводу у Черкасах депутати погоджуються. От тільки до формату співпраці з інвестором питань мають забагато.
Працівник полігону: "Півтори тисячі кубів з міста приходить щоденно. 50-60 машин"
Це про заповнений по вінця сміттєвий полігон на початку цієї осені розповідають комунальники. Вже тоді екологи і владці застерігали Черкаси про екологічну катастрофи. До проблеми повертаються через більш ніж рік. Тепер про сміттєві перспективи мізкують не комунальники, а депутати. На сесії говорять про залучення інвестора. Той обіцяє збудувати у Черкасах сучасний сміттєпереробний завод. Щоправда, ціна проекту – 80 мільйонів євро.
Сергій Одарич, міський голова Черкас: "Це питання важливе і для міста, і для потенційного інвестора. Тому займатися "задниками", вважаю, неправильно. Якщо є зауваження – їх потрібно почути. І отримати аргументовану відповідь до зауважень"
Так, у суперечках і пошуках компромісу, минає сесійна година. Частина обранців інвестору не довіряє, решта – хоче бачити вже реалізовані ним подібні проекти.
Андрій Богоявленський, представник інвестора: "Он пригласит или в Италию, или в Турцию. В конце-концов, это произойдет тогда, когда я покажу, что Черкассы подтверждают свои намерения встретить инвестиции".
Що такий рятівний для черкаської екології завод місту потрібен, депутати не заперечують. От тільки до формату співпраці з інвестором – питань чимало.
Сергій Кудактін, депутат Черкаської міської ради: "Я считаю, что такой важный проект нужно презентовать. И не только депутатам, но и широкой общественности. Обговорить".
Олег Ліходькін, депутат Черкаської міської ради: "Немає на сьогодні гарантії від самого Хімволокна, що воно відмовиться від цієї ділянки. І чи вона в комунальній, чи в державній власності. Оскільки це державне підприємство. Бо не відбулося ще відмежування. Тобто, цієї відповіді ще немає".
За подальшу сміттєву долю Черкас депутати вирішують голосувати поіменно. Щоправда, надати гарантії бахрейнському інвестору зголошується лише 8-ро обранців. Питання відкладають до кращих часів.