Черкаські аграрії бояться нової редакції Податкового законодавства. Вони упевнені: відміна спеціального режиму ПДВ призведе до загибелі їхнього агробізнесу. Та навіть більше – знищить сільське господарство не тільки області, а й усієї країни. Тому з плакатами фермери вийшли під стіни обладміністрації. Чи почули їх – знає Ірина Головка.
Кілька "гнівних" плакатів, партійні прапори та з сотня працівників сільського господарства та підприємців області. Вони з’їхалися до обласної адміністрації, аби їх почули не тільки черкаські владці, а й передали їхнє звернення до профільного міністерства. На міні-майдан вийшла підприємець з Черкас Наталія. Жінка має ятку на ринку. Говорить, податкові зміни негативно вплинуть на увесь малий бізнес.
Наталія, підприємець (м. Черкаси) : "Те, що пропонує Кабінет Міністрів, то буде важче і підприємцям, і аграріям, і ми наполягаємо, аби прийняли більш лояльні до дрібного підприємця і до аграрія варіант кодексу, який дав би можливість працювати і розвивати дрібний бізнесі розвивати дрібний бізнес".
Малі фермерства – це життя для села. Якщо зараз аграрії не виборють спрощену систему оподаткування, то після законодавчих нововведень на них чекає підприємницька смерть. Бо в таких умовах змагатися з агромагнатами, переконують, будуть не в змозі.
Сергій Тимофієв, керівник с/г кооперативу (Смілянський р-н): "Якщо не буде можливості у людей працювати на селі, забезпечувати соціальну структуру на селі, то й люди, які живуть у селі покинуть свої місця і виїдуть. Це усе взаємопов’язане у сільському господарстві, у аграрному секторі. Тому нам треба один одного підтримувати. Бо влада цього не бачить. Менше людей, менше проблем".
Свої вимоги у відкритому листі протестувальники передають представникам обласної влади. Ті людей завіряють – їх побачить і керівництво країни.
Віталій Коваль, заступник голови Черкаської ОДА: "Ми розуміємо, що без аграрного комплексу і без виробництва, без промисловості не можлива підтримка соціальних і гуманітарних сфер. Ми готові сьогодні надавати підтримку у тому числі сучасним обладнанням через відповідну обласну програму для інженерів, аграріїв, представників робітничих професій".
У те, що за новий податковий кодекс народні депутати проголосують, мітингарі поки не вірять. Кажуть, якщо податкові зміни все ж будуть, вони потягнуть за собою ще й масове безробіття. А це суттєво підірве країну.
Лілія, працівниця фермерства (Чигиринський р-н): "Повинні почути, бо це люди такі, що годують Україну, і треба щоб їх почули".
Аграрії налаштовані рішуче – якщо їх вимоги не приймуть до уваги, то на вулицю вони вийдуть знову.