Колишнє ПТУ номер п'ятнадцять – в епіцентрі скандалу. Міський депутат оприлюднив інформацію, буцімто в ліцеї більше половини студентів не відвідують пари, проте викладачі їхні прогули не відмічають – бо їм це заборонено керівництвом. Більше того, студентів-прогульників із закладу не виключають, аби за документами групи були повні і педагогів не скорочували. Зі зверненням обранець пішов до департаменту освіти, поліції та СБУ, аби ті перевірили заклад. Адміністрація закладу оприлюднила відкритий лист-відповідь, у якому спростовує закиди депутата. Тим часом, ВІККівці вирушили на свій "рейд", разом з депутатом-"обвинувачем". Подробиці від Тетяни Пономар.
Аби перевірити присутність учнів на заняттях, разом із депутатом зранку йдемо до навчального закладу. До кабінету директора потрапляємо без перешкод. Вона хоч офіційно і на лікарняному, проте виявляється на робочому місці. Із депутатським запитом вже, каже, ознайомилась, та знайшла там багато неточностей.
Валентина Молоцило, директор Черкаського професійного будівельного ліцею: "Навіть в самих формулюваннях. Тут діти вказані, які ніколи в нас не вчилися. Є діти, які на контракті".
Андрій Куча наполягає: чимало учнів пари не відвідують, проте викладачі їх не відмічають. А в одній із груп і взагалі існують "мертві душі". Студентів цих, мовляв, ніхто не бачив, а стипендії за них начебто отримують працівники ліцею.
Андрій Куча, депутат ЧМР: "Є така славнозвісна 7 група, в якій практично геть відсутні студенти, деякі викладачі мені розповідали, що максимум, що можна було збирати на цій групі це 7 чоловік".
Директор закладу усе заперечує. Мовляв і в очі не бачила ніяких карток.
Валентина Молоцило, директор Черкаського професійного будівельного ліцею: "Що стосується стипендіальних карток, не один майстер, не один викладач, не я як директор ці картки ніколи в руки не брали. Це можуть підтвердити працівники банку".
Як аргумент на свою користь жінка демонструє журнал відвідувань, мовляв усі відмітки тут, на місці. Та депутат стверджує – напередодні, дізнавшись про звернення, увесь викладацький колектив займався підробкою документа.
Андрій Куча, депутат ЧМР: "Близько 9 години тут практично по всьому ПТУ горіло світло. Я потім дізнався уже із власних джерел, що викладачі сиділи і переписували журнали".
На такі закиди, як доказ своєї правоти, пані Валентина показує власний підпис на кожній сторінці журналу, який ставить наприкінці кожного навчального тижня.
Валентина Молоцило, директор Черкаського професійного будівельного ліцею: "Бачите, я ставила підпис. І отаку роботу цей журнал переписати. Люди добрі, ви що, знущаєтесь?"
Тим часом у згаданій депутатом сьомій групи йде урок. Учні вивчають основи настилання підлоги. Викладачка запевняє: уроки група відвідує у повному складі.
Наталя Шоколенко, майстер виробничого навчання гр.7: "Буває, що діти запізнюються, або пропускають навчання, ми з ними працюємо додатково, відпрацьовуємо ті теми, що вони пропустили".
Свій запит депутат направив міському голові, а також до СБУ та поліції. На його звернення уже наступного тижня, аби перевірити інформацію, інші обранці разом із чиновниками від освіти створять спільну комісію.
Ігор Волошин, заступник директора Департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР: "Так як наш департамент ще не в праві управлінську діяльність провадити в цих закладах, але ми звернемося і до управління освіти і науки ЧДА і до інших органів, фінінспекцій, поліції, тут ось ще згаданий СБУ".
Найближчим часом перевірки на зразок цієї пройдуть у всіх закладах профтехосвіти міста.