Свою позицію із приводу сутички на Соборній площі висловила інтелігенція. Очільники громадських і творчих організацій, а також науковці звернулися з листом до голови Черкаської ОДА Сергія Тулуба. У зверненні просять його розпочати діалог із учасниками протесту. Також інтелігенція вимагає, щоби губернатор оцінив дії правоохоронців. Подробиці – в сюжеті далі.
Вони зібралися, аби висловити своє невдоволення нинішній владі. Та написали листа Сергію Тулубу.
Павло Карась, учасник мовного протесту: «Ми звертаємось до голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергія Тулуба та прокурора Черкаської області Миколи Лісового із закликом розпочати діалог із учасниками «Майдану».
Павло Карась – один із очевидців подій на Соборній, діями міліції неабияк обурений. Із учасниками протесту, запевняє чоловік, поводилися, неначе зі злочинцями. Їх, розповідає, заштовхали в міліцейський «бобик» і відвезли в райвідділок. А там, наче рецидивістів, фотографували та брали відбитки пальців.
Павло Карась, учасник мовного протесту: «Лише після втручання через гарячу лінію голови київського управління внутрішніх справ вдалося на другий день знищити картки з відбитками пальців».
Із жорстокістю люди у формі таки перестаралися, каже правозахисник Володимир Батчаєв. Розгін протестантів у Черкасах став чи не найжорстокішим в Україні.
Володимир Батчаєв, правозахисник: «Ми повинні отримати відповідь, хто винен, хто віддав наказ застосувати до молодих хлопців, до пенсіонерів на площі фізичну силу».
Усі, хто поставив свої підписи під листом-зверненням, наголошують на своїй аполітичності. Мовляв, не зараховують себе до жодної політсили. Говорять: вони – громадяни своєї держави і хочуть відстояти рідну мову. А от владика Іоанн не утримався від розмов про політику. Бо, каже, знає, звідки вітер віє.
Владика Іоанн, Архієпископ Черкаський і Чигиринський: «Корінь і джерело, ініціатива цього закону йде з Москви, з її бажання повернути сферу свого політичного керівництва».
Таке звернення представники інтелігенції називають лише першим кроком. І готові за потреби вдаватися до більш радикальних дій, аби захистити солов’їну.