Шоколадна Венера Мілоська, Ейфелева вежа, шоколадні авто та навіть комп’ютерна миша – все це можна побачити в Черкасах. До міста завітав унікальний музей шоколаду, аналогів якому в Україні немає. У «Країні Шоколандії» відвідувачі можуть дізнатися буквально все про історію, виробництво та властивості солодкого та корисного продукту, а головне – продегустувати його. На виставці працює справжній шоколадний фонтан. У Черкасах виставка пробуде до 26 вересня. Потім її побачать Полтава та Рівне.
Першими побачити на власні очі унікальну виставку «Країна-Шоколандія» пощастило саме черкащанам. Творці музею зізнаються: це подарунок усім поціновувачам справжнього шоколаду. І він кардинально відрізняється від Львівських і Симферопольських музеїв.
Олексій Большов, організатор виставки: «В нашем случае музей шоколада –это 4 зала. Они разбиты на следующие зоны. Тут могут узнать все о шоколаде – от истории до современных технологий производства».
Проводять історичний екскурс тут справжні дівчата-шоколадниці.
Юлія, екскурсовод: «Жили древні цивілізації, це були індійці-ольмеки, потім прийшли майя, потім була цивілізація ацтеків, вони надзвичайно цінували какао-боби і готували спеціальний напій, який мав назву «чоколате». Брали зерна, перетирали, змішували з водою. Напій був дуже пінистий, звідси і назва – «чоко» – це піна, «лате» – вода…».
У наступних залах представлені справжні витвори мистецтва від шоколадних майстрів – квіти, фрукти, шампанське, автівки та навіть зменшена копія Ейфелевої вежі. Для всіх цих фігурок керівники музею створюють спеціальні умови зберігання та транспортування. Зокрема, підтримують стабільну температуру.
Андрій Яблочков, організатор виставки: «23 градуси – це оптимальний варіант, коли шоколад не тане. Фігурки в нас пусті в середині, тому якщо буде температура більше 25, то вони перетворяться на смачну калюжу шоколаду».
Найбільше поглядів прикуто до четвертої зали. Тут спеціально розведену консистенцію шоколаду куштують зі спеціального шоколадного фонтану.
Андрій Яблочков, організатор виставки: «Если шоколад будет густым, то фонтан его не будет выталкивать. Еще можно смотреть на картинки. С помощью видеоряда показывают, как шоколад появился».
Найбільше емоцій – у найменших. Шоколадна фантазія втілилася у життя.
Олена Родько, менеджер із проектів ТРЦ: «Дуже хотілося створити таку казкову «Країну-Шоколандію», куди всі можуть потрапити – і дорослі, і діти, де можна подорожувати через час і простір».
Організатори музею наголошують: за допомогою шоколадотерапії можна позбутися депресії. Адже цей продукт дарує чимало сил.
Євгенія Гнєушева, кореспондент: «Шоколад здавна вважали їжею богів. Сьогодні скуштувати цей корисний продукт може кожен. Спробуйте, і у вас усе буде в шоколаді».