додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкаси стали містом роздолля для сумнівних будівничих

Черкаси стали містом роздолля для сумнівних будівничих

0

За Соснівку та Дахнівку взялася обласна прокуратура. Перевірятиме, чи все в тамтешніх зелених зонах збудоване за законом. Про це інформують у прес-службі відомства. Водночас вартові закону визнають: непевних будівництв у Черкасах із року в рік не меншає. Традиційно в рейтингу найулюбленіших місць для самобудів лідирує багатостраждальний берег Дніпра. Про роздолля зодчих-товстосумів спеціальний репортаж Вікторії Курченко.

Вікторія Курченко, кореспондент: «Це краєвид на найскандальніше самочинне будівництво в Черкасах. Уже з десяток років владці обіцяють зрівняти із землею, чи то пак піском, Царське село. А воно як стояло, так і стоїть. Тільки маєтків більшає».

Лихий призвід – тільки іншим заохота. Неподалік звідси раніш причалювали човни, тепер теж VIP-поселення. Вхід туди пильнують охоронці. Та маєтки багатіїв підступно видає супутник. Ось товстосуми облюбували другий причал Черкас. А це вже перший – теж із хатками. На кадастровій карті ці території – цнотливо чисті. Жодного метра, як вірити землевпорядникам, немає у приватних руках.

(липень 2011) Микола Клименко, начальник Державної екологічної інспекції в Черкаській області: «І з «Бочкою» судимося, і з «Агро-каскад», і з «Ремпобутсервіс». Сьогодні подали й на «Царське село». Це стосується і «Селени» теж. Усі будівлі, які розташовані в прибережно-захисній смузі, будуть прибрані».

Таке казав уже екс-очільник обласної екоінспекції ще два роки тому. Тоді в Черкасах узялися показово визволяти Дніпровський берег від забудови. Почали з «Робінзона», на ньому і завершили. Та й тут минулось лиш трощінням бесідок і перепалками із власниками.

Олександр Ільченко, директор департаменту містобудування МВК: «По Царському селу, по «Робінзону» на сьогодні я вам точно не скажу, на якій стадії перебувають справи. Що стосується «Берег-2007», то є рішення всіх судів про те, що там земельну ділянку використовують не за цільовим призначенням».

У мерії пояснюють: важелів впливу на забудовників майже не мають. Тут тільки видають їм містобудівні умови й обмеження. За рештою мають наглядати в Держархбудінспекції, як і клопотати про знесення вільнобудів. Скільки таких уже розібрали – лишається таємницею. Достукатися до інспекції ВІККА-НОВИНАМ за тиждень так і не вдалося. Зате вже втретє за місяць на нашу пошту надходять листи від містян зі скаргами на її роботу.

Із листа оргкомітету будинку по вул. Героїв Дніпра, 49: «Будівництво під нашими вікнами ведеться без дозвільної документації. З цим питанням ми неодноразово зверталися до начальника Державної архітектурно-будівельної інспекції в Черкаській області Захарченка А. В., який, на жаль, не реагує на наші звернення».

Дописувачів розгнівило чергове будівництво на черкаському узбережжі. Ця жінка-активістка просить не показувати її обличчя, бо боїться помсти забудовників.

Місцева жителька: «Там четыре месяца назад была прекрасная роща, где отдыхала люди семьями. А теперь куда им идти? В какие ворота стучаться?».

Ось так тут було ще торік у червні. Кам’яну фортецю з арками, добротну цегляну споруду та парковку на піску відповідальні інспектори вперто не помічали. Доки новобуди не стали заввишки в поверх. Зрештою, у Держархбудінспекції таки назвали це самодіяльністю й оштрафували зачинателя на майже двісті тисяч гривень. Той виправдовується. Мовляв, хотів зробити все по закону, та чиновники завадили.

Богдан Колядко, директор підприємства-орендаря: «Ми неодноразово зверталися до міської влади. Були такі відтермінування, знаєте: ось розглянемо питання, ось там будемо чекати якихось змін у забудові прибережної смуги чи Дніпра. Це можна чекати 3-5-8 років… 10 років».

Не менш чекати можна й повернення пляжу первозданного вигляду. Поки в мерії готують документи для розірвання договору з орендарем, тутешня парковка вже працює на повну.

Із охоронцем парковки:

– Машину можна у вас поставить?

– Можна.

– За скільки? Безплатно?

– Вообще-то, это парковка для спортивно-развлекательного комплекса.

Побороти будівельний хаос урядовці спробували ще в минулі роки. Позаторік – пирогом, спростивши дозвільні процедури. Торік – ще й батогом, збільшивши в кілька разів штрафи за самочинне будівництво. Та на зодчих-товстосумів сповна не подіяло, підтверджують в обласній прокуратурі. Прогнозувати долю найскандальніших самобудів Черкас навіть тут не беруться.

Федір Костюкович, начальник відділу Прокуратури Черкаської області: «Це, насамперед, прогалини в законодавстві. З іншого боку, ці питання були предметом розгляду у прокуратурі й перейшли в судову царину. А судова тяжба інколи затягується на роки в нашій державі».

Пані Антоніна воює із самобудом поруч себе вже чотири роки. В її сарай впирається сусідів магазин. Той його облишив, недобудувавши.

Антоніна Душейко, мешканка будинку по вул. Лісна, 7: «Сюди регулярно зносять сміття. То безхатьки ходять, то діти бігають по дахах, від школи прибігають сюди, наркомани бувають, бо тут шприци валяються».

Жінка пройшла всі кола бюрократичного пекла. Має відписки з усіх можливих інстанцій. Скрізь підтверджують самочинність недобуду.

Антоніна Душейко, мешканка будинку по вул. Лісна, 7: «Відфутболюють від кабінету в кабінет і все. Якби воно в когось із міської влади стояло перед носом, то вони б його знесли в один час би».

Воювати краще не постфактум, а попервах – це принцип мешканців ось цього будинку по Шевченка. Одного ранку в їхній двір приїхали чоловіки у спецівках.

Робітник: «Це сєкрєт фірми, дєвушка. Нам сказали копати, ми копаємо».

Мешканці через таке неподобство відразу зчинили ґвалт. Та такий, що правоохоронці з комунальниками поз’їжджалися. Так у зародку люди знищили намір приватника самочинно під’єднатися до мереж їхнього будинку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version