Уже за декілька років Черкаси матимуть нове обличчя. А все завдяки реалізації нового архітектурного мегапроекту. Реалізовуватимуть його англійські й українські компанії-забудовники. Як результат, Черкаси перетворяться з міста хіміків на місто туристичної та логістичної індустрії. Черкаси стануть першими в країні, де на комплексний розвиток міста об’єднаються міжнародний досвід та інвестиції. Вже на першому етапі втілення цього проекту планують витратити близько 1 млрд. доларів США. Продовжить Юлія Доброскок.
У 50-х роках Черкаси були містом-курортом. У 80-х перетворились на місто хіміків. Сказати сьогодні, з чим асоціюється наше місто, – складно.
Ігор Калашник, голова ГО «Форум розвитку Черкащини»: «Сьогодні наше місто, на думку громадян, не має визначення: яке в нього обличчя, що закладено в майбутнє і в генеральний план».
Генеральний план міста досі не затверджений.
Ігор Калашник, голова ГО «Форум розвитку Черкащини»: «Генеральний план не ухвалений. Його розробка затягнулась через недоопрацювання і незнаходження відповіді: як він буде реалізовуватись».
Місто довго шукало надійних і досвідчених партнерів. Нарешті знайшло. Ними стали британці. Ідеєю розвитку Черкас зацікавилась міжнародна архітектурна компанія «Чемпен Тейлор». Спільна робота українських та іноземних проектувальників тривала близько року. Результат не забарився – розробили Концепцію розвитку міста Черкаси, а також утворили спільне Агентство. Воно координуватиме залучення всіх інвестицій. Міські чиновники переконані: співпраця муніципалітету та приватних компаній буде успішною.
Ігор Калашник, голова ГО «Форум розвитку Черкащини»: «Ця програма зрушить «містечкові» проекти і призведе до нормального планування як міста, так і нашого життя».
Оглянувши наше місто, ознайомившись із його інфраструктурою та географією, інвестори визнали: Черкаси дуже привабливі. Дніпро, зелені зони відпочинку, близькість до столиці, перетини основних транспортних магістралей – головний «козир». Реалізація цього мегапроекту дозволить перетворити Черкаси на місто туристичної та логістичної індустрії.
Найперспективнішою визнають берегову територію. На ній планують утворити зону відпочинку, побудувати бізнес-центри та нові житлові будинки. Утім, революційні архітектурні перетворення міста Черкаси не повинні знищити його особливості.
Микола Упир, головний архітектор м. Черкаси: «Треба знаходити ті галузі, сфери діяльності, які б не перетворили наше місто в колишнє містечкове середовище, зразка 50-х, щоб ми отримали сучасне місто. Ми не прагнемо збудувати місто Чикаго, ми прагнемо зберегти обличчя Черкас».
Загальна сума інвестицій на початковому етапі реалізації проекту складе близько 1 млрд. доларів США, запевняють чиновники. Ініціатори переконані: Концепція розвитку міста Черкаси стане моделлю перебудови й інших українських міст.