додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкащина живе за застарілими генпланами

Черкащина живе за застарілими генпланами

0

Черкащина живе за застарілими генпланами. Хоч вони й безстрокові, але не встигають за розвитком населених пунктів. На цьому наголошують фахівці. Обласний центр із генпланом усього два роки. А чиновники вже назбирали кілька сотень заявок на його актуалізацію. Водночас майже третина населених пунктів України взагалі живуть без головних містобудівних документів. Доки триватиме хаос – Вікторія Курченко.

Ірина Сукач, начальник відділу продажів будівельної компанії: «8 лет назад здесь была большая мусорка. Были вырыты котлованы под дома. Они были брошены».

Нині про ті краєвиди вже нічого не нагадує. Тепер у цьому районі сучасні житлові будинки та розвинена інфраструктура. Цей забудовник на ринку працює вже два десятки років. Без генплану міста, каже представниця компанії, було важче. Тепер, додає, ще б прозоріші та простіші правила гри на ринку. Отримати в Черкасах землю під забудову – досі вкрай складно.

Ірина Сукач, начальник відділу продажів будівельної компанії: «Жизнь идет, жизнь изменяется. Поэтому постоянной доработки, безусловно, требует генплан, потому что возникают с каждым годом новые потребности у людей, в каком-то виде здания видятся».

У мерії визнають: генплан не досконалий. Проектанти з «Діпроміста» розробляли його впродовж кількох років. Офіційно місто живе за ним лише з кінця 2011-го. За генпланом, Черкаси з промислового центру мають стати містом комфорту.

Артур Савін, директор департаменту містобудування МВК: «У процесі розробки генерального плану підприємці, жителі міста отримували земельні ділянки, які нині часто не відповідають генплану міста. Зараз поставлене завдання актуалізації генплану. Нами зібрано 326 заявок на актуалізацію, на уточнення генплану».

Півсотні селищам на Черкащині й уточнювати немає чого. Вони досі живуть без головного містобудівного документа. В Україні таких населених пунктів – третина від усіх. Пришвидшитися місцевим керманичам наказують урядовці. А ще – не ховати за сімома замками існуючі генплани, а розмістити їх на веб-сайтах. Щоби будь-хто міг із ними ознайомитися.

Олександр Вілкул, віце-прем’єр-міністр України: «Необходимо прекратить хаотичную застройку городов и сел, связанную, в первую очередь, с лоббизмом на уровне местных властей. Населенные пункты должны развиваться по генеральному плану. И актуализировать генплан, сделанный в советское время, – это очень недостаточно, необходимо разработать новые с учетом новых условий, новых стратегий и нового зонирования».

Уже застаріли більшість генпланів міст і сіл Черкащини. Владці поки роздумують, де взяти кошти на потрібне оновлення. Нещодавно зі своїм генпланом це вже зробила Сміла.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version