Черкащина на мапі України: Хто і як може і повинен забезпечити розвиток регіону. Відповідь на це питання шукали учасники круглого столу в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького. На зустріч запросили провідні громадські організації, представників влади та бізнесу, науковців. Усі вони мали визначити, чи готова Черкащина до нової стратегії розвитку. Думки експертів – у наступному матеріалі.
Круглий стіл на тему як далі розвиватися регіону – перший на Черкащині. Його організатори – столичний Інститут громадянського суспільства, Асоціація агенцій регіонального розвитку України, Черкаський національний університет ім. Б. Хмельницького та Ресурсний центр АНГО м. Черкаси.
Анатолій Ткачук, директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства: «Краще життя в Україні можливе лише через розвиток територій».
Анатолій Ткачук говорить: така зустріч – спроба сколихнути суспільство і критично поглянути на ті нормативні документи щодо розвитку регіону, які вже є. І додає: Черкаський край унікальний, проте унікальність ця до цього часу не розвинена.
Анатолій Ткачук, директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства: «Черкаська область має найкращу базу для розміщення транспортно-логістичного центру»С 3: Анатолій Ткачук, директор з науки і розвитку Інституту громадянського суспільства: «Я переконаний, якщо будуть нормальні планувальні документи, то дуже швидко в регіон підуть інвестиції».
Аби розвиток регіону відбувався не лише на папері, необхідна співпраця та науковий підхід.
Петро Чернявський, підприємець, голова ГО «Черкаси – твій дім»: «Лише наука може дати розвиток регіонам, є національні програми і є програми територій і саме вони працюють на результат».
Серед причин буксування повноцінного регіонального розвитку організатори заходу називають відсутність пріоритетів простої людини.
Анатолій Рекун, голова ЧОГО «Ресурсний центр АНГО»: «Регіональний розвиток важливий для людей, а у нас думають про бюджети, споживачів, виборців, а про людей звичайних мало в країні думають».
Дискусія в ході круглого столу засвідчила, що його учасники готові до перегляду існуючої стратегії розвитку області із залученням широкого кола спеціалістів. Утім, конкретних домовленостей поки що не має. Натомість у Одеській, Тернопільській, Хмельницькій областях за сприяння Інституту громадянського суспільства нові проекти вже успішно працюють.