Невтішна статистика. Кожна четверта молода людина на Черкащині непридатна до служби в органах внутрішніх справ. Такий висновок медиків і психологів. В областібільшає молодих наркоманів. У 2010-му на Черкащині викрито 1036 наркозлочинців, а це на 133 більше, ніж попереднього року. Чимало серед них – неповнолітні. Майже вдвічі побільшало злочинів, скоєних раніше засудженими особами. Як обласні посадовці планують «перевиховувати» черкащан і наставляти їх на правильний шлях – у сюжеті далі.
Вправно налагодженому бізнесу цього хлопчини настав кінець випадково. У відділенні міліції він вже розкаюється в тому, що пов’язав своє життя з наркотиками. З кожним роком таких дилерів, як і споживачів наркотиків, стає все більше. В області на офіційному обліку перебуває майже дві тисячі ін’єкційних наркоманів. Понад 400 неповнолітніх, схильних до вживання наркотичних речовин, проходять відповідне лікування.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Я звертаю увагу, це жителі області: хто з різних причин, зокрема і кримінальних, потрапив в поле зору міліції та медиків».
Валерій Дерновий, начальник УМВС України в Черкаській області: «При прийомі на службу до органів внутрішніх справ, за висновками медиків і психологів, непридатним є кожен четвертий житель області».
Майже вдвічі побільшало минулого року злочинів, скоєних раніше засудженими особами.
Микола Лісовий, прокурор Черкаської області: «Дільничні інспектори Канівського міськвідділу міліції не забезпечили проведення профілактичної роботи із засудженими, що призвело до повторних злочинів. Подібна ситуація і в Соснівському, Придніпровському, Смілянському, Уманському райвідділах».
Боротися ж із підлітковою та дитячою злочинністю, яка в області також зростає з кожним роком, присутні на нараді вирішили шляхом проведення профілактичних рейдів під умовними назвами «Діти вулиці», «Вокзал», «Канікули» та індивідуального підходу до кожного окремого випадку.
Валерій Дерновий, начальник УМВС України в Черкаській області: «Адже сутність не в тому, що скоєний злочин і винні повинні бути покаранні, а в тому, що винні тут діти, життя яких тільки починається».
Чиновники нині складають план конкретних дій. Його головна мета – створення реальної програми з боротьби з наркоманією та рецидивами.