Як не яйця, так борошно. Черкащанам підклали нову продовольчу свиню. Ціни на борошно тут серед найвищих в Україні. Попри це, воно продовжує зникати з полиць магазинів. Владці називають це штучним ажіотажем. Чи чекати здорожчання хліба – Вікторія Хамаза знає.
– Покупець вимагає, щоб був великий пиріжок чи біляш і смачний!
Марія Антонівна продає випічку вже понад 20 років. Її пиріжками смакує чи не весь Центральний базар. Та з нового року жінка ледь покриває свої витрати. Говорить: найбільше б’є по кишені ціна на борошно.
Марія Болотюк, продавчиня: «Буквально за два місяці піднялася ціна! Дорого! Я встаю о третій ранку і цим замаюся, готую начинки, все».
За кілограм борошна нині просять до п’яти гривень. Як брати гуртом – то на півтори дешевше. Та навіть такі кусючі ціни не зупинили черкащан у розпал всезагальної істерії. Тиждень тому усього за кілька днів вони винесли із магазинів місячний запас борошна. Саме тоді воно разюче підскочило в ціні.
Сергій Діденко, підприємець: «Люди в нас налякані голодуваннями різними, це в генах закладено, вони на це реагують швидко і починають все розкуповувати. Деякі підприємці намагаються на цьому заробити».
На аграрній Черкащині нині найкусючіші ціни на борошно в Україні. Хоч тут торік намолотили рекордні понад 4 млн. тонн зерна. В облдержадміністрації поспішають заспокоїти: ціни вгамуються, як черкащани не панікуватимуть. Хоч для борошняної дорожнечі є і об’єктивні причини.
Вероніка Іващенко, заступник директор департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА: «Воно було пов’язане з завезенням борошна з інших областей, наприклад, із Криму, де значно дорожче воно, ніж в області в нас. Коливання цін завжди відбувалося і буде відбуватися. Вони стосуються не лише попиту і пропозиції, але й собівартості продукції».
Попри це, соціальний хліб не здорожчає, обіцяють чиновники. Бо цьогоріч Черкащині від Аграрного фонду дісталося більше борошна за фіксованими цінами.