додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкащан активно навчатимуть бойового гопака

Черкащан активно навчатимуть бойового гопака

0

Бойовий гопак – до Черкас. Тренувати тіло й душу черкаських дітей буде засновник бойового гопака в Україні Володимир Пилат. Напередодні він відвідав Черкащину. І домовився з керівництвом Дахнівської Січі про співпрацю. Улітку цього року на базі згаданого літнього табору розпочнуть перші тренування. Їх, за підрахунком організаторів, відвідає близько сотні дітей. Розповідає Олена Берестенко.

 

Гопаку вже більше восьми тисяч років. А всіх секретів цього напівтанцю- напівбою не розкрито й досі. Масово вивчати бойовий гопак і пізнавати секрети козаків-характерників будуть у Черкасах. Таке планує Верховний учитель бойового гопака в Україні Володимир Пилат. Напередодні він приїздив до Черкас. Спершу провів лекцію з історії бойового гопака та розповів про унікальність цього бойового мистецтва.

Володимир Пилат, засновник бойового гопака: «Майстри карате чи кунг-фу працюють ногами. А ми, у танцях, працюємо руками. Це дає можливість рухатися легко – вперед, назад, убік. Водночас завдавати удари. У нас є низова техніка – присядки, напівприсядки. Чого немає у східних бойових мистецтвах».

Потому демонструє, як вітаються козаки. Серце до серця, каже Володимир Пилат, або рука до руки.

Володимир Пилат, засновник бойового гопака: «Якщо козаки – друзі, то вони вітаються ручканнями. Цей обряд, до речі, зберігся в Індії».

У Черкасах традиції бойового гопака вивчають уже не перший рік. У місті діє невелика школа бойового мистецтва.

Олександр Проценко, голова Черкаської спілки прихильників бойового гопака: «Ми приймаємо дітей, віком від 6 років. Займається дитяча група – до 10 осіб. І старша група – це від 15 років».

За словами головного гопаківця країни, бойовий гопак – це комплексна система виховання особистості. Вона поєднує три рівня розвитку – фізичний, розумовий і духовний. А тому виховує справжніх чоловіків. Аби залучити до вивчення автентичного танцю-бою якомога більше дітей, Володимир Пилат хотів відкрити козацьку січ у Каневі. Та далі планів справа не пішла. Тепер навчати дітей бойового гопака хочуть у черкаській Дахнівці.

Володимир Пилат, засновник бойового гопака: «Зараз у Дахнівській Січі будемо пробувати працювати. Якщо вони там розвинуть гопак, то честь і хвала, що роблять добру справу».

Одну таку добру справу верховний учитель бойового гопака зробив. Напередодні провів майстер-клас із тренувань для місцевих. Бойові прийоми, козацькі пісні та стародавні молитви. Потому помандрував на Чигиринщину.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version