Черкасців уже навчають писанкарства. Їм опановувати давнє мистецтво допомагають відомі майстри. Нині вони дають тут відкриті уроки. Серед містян – уже популярні. Додам, що Великдень цього року святкуватимуть 20 квітня.
Фарби, віск і писачки – усе готово для створення великодньої писанки. Навчають цього черкасців знані майстри. Ольга Мартинова – одна з них. Розповідає про традиції розпису. А ще – про особливості створення саме черкаської писанки.
Ольга Мартинова, голова Черкаського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України: «Вона така розмашиста, великий візерунок, конкретні кольори».
Розуміється на черкаській писанці і майстриня Галина. Для своїх учнів вона підготувала всі фарби, необхідні для основи розпису.
Галина Тимошенко, мисткиня: «Жовтий, червоний, зелений, синій, чорний – це основні кольори нашого регіону».
12-річна Вікторія розмальовуватиме писанку не вперше. Дівчинка регулярно відвідує уроки давнього мистецтва. Цікавиться етнографією та вірить у магічну силу писанки. Її майбутнє творіння, каже, буде не надто різнобарвним. Поте кожен колір – символічним.
Вікторія, школярка: «Тут поєднані три кольори. Жовтий – це сонце, червоний – кохання, чорний – земля».
Про силу великоднього яйця, зробленого власними руками, розповідають і майстрині. Розмальовані писанки можна дарувати на знак перемир’я, побажання здоров’я та краси. А ще – вони чудові обереги. Відводять від людей лихо та створюють позитивну атмосферу в родині.